Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ SVĚTA 2013 (2.část)

15. 5. 2013

Čtvrtfinále:

 

16.května

USA – Rusko  8:3  (2:1, 2:0, 4:2)

11:53 Stastny (C.Smith, Hunwick), 12:43 Oshie (Stapleton), 25:43 Thompson

(Carter), 37:31 Galchenyuk (C.Smith, Stastny), 42:55 Carter, 48:11 Trouba (C.Smith,

Stastny), 49:56 Moss (C.Smith), 50:07 Stastny (C.Smith, C.Butler) – 15:30 Svitov

(Soin, Tjutin), 41:33 Ovečkin  (Varlamov), 43:40 Perežogin (Popov, Ovečkin).

Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Reiber – Arm (Švýc.), Wilmot (Kan.). Vyloučení: 4:2.

Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:34. Diváků: 5 506.

 

USA: Gibson – Carle, Faulk, Johnson, Hunwick, Petry, C.Butler, McBain, Trouba –

C.Smith, Stastny, Moss – Oshie, Stapleton, Galchenyuk – S.Gionta, Thompson,

Carter – Kristo, Bjugstad, Palushaj.

 

Rusko: Bryzgalov (39. Varlamov) – Nikulin, Birjukov, Tjutin, Medveděv, Denisov,

Bělov, Zajcev – Radulov, Těreščenko, Kovalčuk – Perežogin, Popov, Ovečkin –

Anisimov, Petrov, Kuzněcov – Soin, Kokarev, Svitov.

 

 

Švýcarsko – Česko  2:1  (1:0, 1:0, 0:1)

5:45 Hollenstein (Blindenbacher, Suri), 33:08 Josi (Gardner, Diaz) – 45:29 Kutlák

(Plekanec, Voráček).

Rozhodčí: Olenin (Rus.), Vinnerborg – Dahmen (Švéd.), Schrader (Něm.).

Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:34. Diváků: 2 237.

 

Švýcarsko: Gerber – Seger, Vauclair, Furrer, Blindenbacher, Diaz, Josi, Von Gunten

– Niederreiter, Plüss, Moser – Bieber, Trachsler, Walker – Gardner, Suri, Ambühl –

Bodenmann, Cunti, Hollenstein.

 

Česko: Pavelec – Židlický, Čáslava, Z.Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Kutlák –

Fleischmann, Plekanec, Tlustý – Voráček, Hertl, Hudler – Vrbata, Hanzal, Koukal

(41. Tenkrát) – Irgl, Novotný, Hubáček.

 

 

 

Finsko – Slovensko  4:3  (3:0, 0:2, 1:1)

1:31 Väänänen, 9:49 Kontiola (Pesonen, Aaltonen), 15:44 Kontiola (Aaltonen),

48:13 Aaltonen (Kontiola, Pesonen) – 25:03 Miklík (Mezei, Kukumberg),

32:17 Sekera (Mezei, L.Hudáček), 40:30 Surový (Radivojevič, Mezei).

Rozhodčí: Kaval (USA), Jeřábek – Blümel (Čes.), Morrison (USA). Vyloučení: 4:5.

Využití: 0:0. Střely na branku: 25:36. Diváků: 9 520.

 

Finsko: Raanta – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara,

Kukkonen, Melart – Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Salminen, Korpikoski, Koskiranta

– Savinainen, Granlund, Pihlström – Anttila, Hagman, Hytönen.

 

Slovensko: Staňa – Sekera, Mezei, Jurčina, Vydarený, Sersen, Mihálik, Švarný –

Radivojevič, Surový, Kopecký – Miklík, Kukumberg, Záborský – Šatan, Ölvecký,

L.Hudáček – Daňo, Bližňák, Haščák.

 

 

Švédsko – Kanada  3:2 po nájezdech  (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0) 

45:41 Danielsson (H.Sedin, D.Sedin), 49:35 L.Eriksson (Danielsson, D.Sedin),

rozhodující nájezd Pettersson – 20:45 Stamkos (Robidas, Ladd), 50:50 Giroux

(Ladd).

Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Rönn (Fin.) – Dehaen (Fr.), Woodworth (USA).

Vyloučení: 2:4, navíc Edler na 5 minut a do konce zápasu. Využití: 2:1.

Střely na branku: 33:43. Diváků: 11 153.

Nájezdy: Giroux – nedal, L.Eriksson – 1:0, Eberle – 1:1, H.Sedin, Duchene,

D.Sedin – nedali, Pettersson – 2:1, Eberle – nedal.

 

Švédsko: Enroth (62.-64. Markström) – E.Gustafsson, Tallinder, Granberg, Fälth,

S.Kronwall, Edler, Fransson – Danielsson, J.Lundqvist, J.Ericsson – S.Hjalmarsson,

Persson, Landeskog – D.Sedin, H.Sedin, L.Eriksson – Pettersson, Lindberg,

Thörnberg – Järnkrok.

 

Kanada: M.Smith – Robidas, Hamhuis, Harrison, P.K.Subban, L.Schenn,

Campbell, J.Schultz, Dillon – Ladd, Giroux, Stamkos – Simmonds, J.Staal, Read

– Eberle, Duchene, E.Staal – O´Reilly, Skinner, T.Hall.

 

 

Semifinále:

 

18.května

Švédsko – Finsko  3:0  (1:0, 1:0, 1:0) 

10:33 L.Eriksson (H.Sedin, D.Sedin), 36:13 L.Eriksson (H.Sedin, D.Sedin),

59:37 H.Sedin (L.Eriksson, Tallinder).

Rozhodčí: Olenin (Rus.), Reiber (Švýc.) – Dedulja (Běl.), Wilmot (Kan.).

Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:30. Diváků: 11 674.

 

Švédsko: Enroth – Tallinder, Fälth, Fransson, E.Gustafsson, S.Kronwall, Granberg

– Danielsson, J.Lundqvist, Pettersson – S.Hjalmarsson, Persson, Landeskog –

D.Sedin, H.Sedin, L.Eriksson – J.Ericsson, Lindberg, Thörnberg – Axelsson.

 

Finsko: Raanta – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara,

Kukkonen, Melart – Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Salminen, Granlund, Korpikosi

– Savinainen, Koskiranta, Pihlström – Anttila, Hagman, Hytönen.

 

 

Švýcarsko – USA  3:0  (0:0, 1:0, 2:0) 

30:01 Niederreiter (Plüss), 50:11 Walker (Moser, Furrer), 59:41 Suri (Niederreiter).

Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Jeřábek (Čes.) – Carlson (Kan.), Suominen (Fin.).

Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:29. Diváků: 7 136.

 

Švýcarsko: Berra – Seger, Vauclair, Furrer, Blindenbacher, Diaz, Josi, Von Gunten,

Blum – Niederreiter, Plüss, Moser – Bieber, Trachsler, Walker – Gardner, Suri,

Ambühl – Bodenmann, Cunti, Hollenstein.

 

USA: Gibson – Faulk, Carle, Hunwick, Johnson, Petry, C.Butler, McBain, Trouba

– C.Smith, Stastny, Moss – Oshie, Stapleton, Galchenyuk – S.Gionta, Thompson,

Carter – Kristo, Bjugstad, Palushaj.

 

 

O 3.místo:

 

19.května

USA – Finsko  3:2 po nájezdech  (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0) 

0:58 C.Smith (Stastny, Moss), 15:58 Stastny (Trouba, C.Smith), rozhodující nájezd

Galchenyuk – 48:56 Korpikoski (Väänänen, Granlund), 52:18 Korpikoski (Granlund,

Kontiola).

Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.), Reiber – Arm (Švýc.), Schrader (Něm.).

Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:38. Diváků: 6 836.

Nájezdy: C.Smith, Kontiola, Oshie – nedali, Pesonen – 0:1, Galchenyuk – 1:1,

Korpikoski, Granlund – nedali, Galchenyuk – 2:1.

 

USA: Gibson – Faulk, Carle, Hunwick, Johnson, Petry, C.Butler, McBain, Trouba

– C.Smith, Stastny, Moss – Oshie, Stapleton, Galchenyuk – S.Gionta, Thompson,

Carter – Kristo, Bjugstad, B.Butler.

 

Finsko: Raanta – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara,

Kukkonen, Melart – Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Pihlström, Granlund, Korpikoski

– Savinainen, Koskiranta, Salminen – Haataja, Hagman, Hytönen.

 

 

Finále:

 

19.května

Švédsko – Švýcarsko  5:1  (2:1, 0:0, 3:0) 

8:42 E.Gustafsson (Pettersson, J.Lundqvist), 11:38 H.Sedin, 47:13 S.Hjalmarsson

(Landeskog), 55:37 L.Eriksson (H.Sedin), 56:36 H.Sedin – 4:45 Josi (Walker).

Rozhodčí: Jeřábek (Čes.), Olenin (Rus.) – Dedulja (Běl.), Wilmot (Kan.).

Vyloučení: 3:4, navíc Ambühl na 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Střely na branku: 27:27. Diváků: 12 500.

 

Švédsko: Enroth – S.Kronwall, Tallinder, Granberg, Fransson, E.Gustafsson, Fälth

– Axelsson, J.Lundqvist, Thörnberg – S.Hjalmarsson, Persson, Pettersson –

D.Sedin, H.Sedin, L.Eriksson – J.Ericsson, Lindberg, Danielsson – Landeskog,

Järnkrok.

 

Švýcarsko: Gerber – Seger, Vauclair, Von Gunten, Blum, Diaz, Josi, Furrer,

Blindenbacher – Niederreiter, Plüss, Moser – Gardner, Suri, Ambühl – Bodenmann,

Cunti, Hollenstein – Bieber, Traschler, Walker.

 

 

Celkové pořadí:

1. Švédsko, 2. Švýcarsko, 3. USA, 4. Finsko, 5. Kanada, 6. Rusko, 7. Česko,

8. Slovensko, 9. Německo, 10. Norsko, 11. Lotyšsko, 12. Francie, 13. Dánsko,

14. Rakousko, 15. Bělorusko, 16. Slovinsko.

 

 

Švédsko:

Jhonas Enroth, Jacob Markström, Johan Gustafsson – Erik Gustafsson, Staffan

Kronwall, Henrik Tallinder, Petter Granberg, Johan Fransson, Elias Fälth, Alexander

Edler – Simon Hjalmarsson, Oscar Lindberg, Calle Järnkrok, Joel Lundqvist, Niklas

Persson, Jimmie Ericsson, Dick Axelsson, Nicklas Danielsson, Martin Thörnberg,

Andreas Jämtin, Gabriel Landeskog, Loui Eriksson, Fredrik Pettersson, Daniel Sedin,

Henrik Sedin. Trenéři: Pär Marts, Peter Popovic, Stefan Ladhe, Rikard Gronborg.

 

Švýcarsko:

Reto Berra, Martin Gerber – Julien Vauclair, Severin Blindenbacher, Mathias Seger,

Philippe Furrer, Eric Blum, Patrick von Gunten, Roman Josi, Robin Grossmann,

Raphael Diaz – Andres Ambühl, Luca Cunti, Nino Niederreiter, Simon Bodenmann,

Reto Suri, Martin Plüss, Morris Trachsler, Matthias Bieber, Ryan Gardner, Denis

Hollenstein, Simon Moser, Julian Walker, Thibaut Monnet. Trenéři: Sean Simpson,

Colin Muller, Patrick Fischer.

 

USA:

Ben Bishop, John Gibson, Cal Heeter – Jeff Petry, Jamie McBain, Erik Johnson,

Jacob Trouba, Matt Hunwick, Matt Carle, Justin Faulk, Chris Butler – Danny Kristo,

Stephen Gionta, Bobby Butler, Nick Bjugstad, Craig Smith, Aaron Palushaj, David

Moss, Tim Stapleton, Ryan Carter, Drew LeBlanc, Paul Stastny, Nate Thompson,

Alex Galchenyuk, T.J. Oshie. Trenéři: Joe Sacco, Phil Housley, Tim Army.

 

Finsko:

Joni Ortio, Antti Raanta, Atte Engren – Teemu Laakso, Ossi Väänänen, Lasse

Kukkonen, Tuukka Mäntylä, Sami Lepistö, Ilari Melart, Juuso Hietanen, Janne

Jalasvaara – Niklas Hagman, Marko Anttila, Juha-Pekka Hytönen, Veli-Matti

Savinainen, Janne Pesonen, Sakari Salminen, Petri Kontiola, Juha-Pekka Haataja,

Ville Viitaluoma, Jarno Koskiranta, Antti Pihlström, Juhamatti Aaltonen, Lauri

Korpikoski, Mikael Granlund. Trenéři: Jukka Jalonen, Ari-Pekka Selin, Ari Moisanen.

 

   

Kanada:

Devan Dubnyk, Mike Smith – Stéphane Robidas, Brenden Dillon, T.J.Brodie, Justin 

Schultz, Luke Schenn, Jay Harrison, Brian Campbell, Dan Hamhuis, P.K.Subban –

Taylor Hall, Matt Duchene, Jordan Staal, Eric Staal, Jordan Eberle, Andrew Ladd,

Wayne Simmonds, Matt Read, Claude Giroux, Jeff Skinner, Ryan O´Reilly, Steven

Stamkos, Jaden Schwartz. Trenéři: Lindy Ruff, Barry Trotz, Dave Tippett, Doug

Shedden.

 

Rusko:

Semjon Varlamov, Ilja Bryzgalov, Vasilij Košečkin – Ilja Nikulin, Denis Denisov, Anton

Bělov, Jevgenij Birjukov, Jevgenij Medveděv, Fjodor Tjutin, Jevgenij Rjasenskij, Nikita

Zajcev – Sergej Mozjakin, Alexander Svitov, Andrej Loktionov, Denis Kokarev,

Alexander Popov, Alexej Těreščenko, Alexander Perežogin, Arťom Anisimov,

Alexander Radulov, Ilja Kovalčuk, Kirill Petrov, Sergej Soin, Jevgenij Kuzněcov,

Alexander Ovečkin. Trenéři: Zinatula Biljaletdinov, Dmitrij Juškjevič, Igor Nikitin,

Vladimir Myškin, Valerij Bělov.

 

Česko:

Pavel Francouz, Alexander Salák, Ondřej Pavelec – Zbyněk Michálek, Ladislav

Šmíd, Jan Hejda, Petr Čáslava, Zdeněk Kutlák, Jakub Nakládal, Marek Židlický –

Petr Hubáček, Jiří Novotný, Tomáš Fleischmann, Radim Vrbata, Jiří Tlustý, Martin

Hanzal, Zbyněk Irgl, Jiří Hudler, Jan Kovář, Petr Tenkrát, Petr Vrána, Tomáš Hertl,

Jakub Voráček, Petr Koukal, Tomáš Plekanec. Trenéři: Alois Hadamczik, Jan

Procházka, Josef Paleček.

 

Slovensko:

Rastislav Staňa, Jaroslav Janus, Július Hudáček – Marek Ďaloga, Michal Sersen,

René Vydarený, Branislav Mezei, Andrej Sekera, Vladimír Mihálik, Milan Jurčina,

Ivan Švarný – Jozef Stümpel, Roman Kukumberg, Miroslav Šatan, Michel Miklík,

Libor Hudáček, Martin Bartek, Tomáš Surový, Mário Bližňák, Tomáš Záborský,

Tomáš Kopecký, Peter Ölvecký, Branko Radivojevič, Marko Daňo, Marcel Haščák.

Trenéři: Vladimír Vůjtek, Roman Švantner, Peter Oremus.

    

Německo:

Dennis Endras, Rob Zepp, Danny Aus den Birken – Christian Ehrhoff, Jens

Baxmann, Benedikt Kohl, Frank Hördler, Patrick Häger, Nikolai Goc, Torsten Ankert,

Moritz Müller, Justin Krueger – Michael Wolf, Marcus Kink, John Tripp, Andre Rankel,

Frank Mauer, Yannic Seidenberg, Thomas Greilinger, Christoph Ullmann, Felix

Schütz, Marcel Goc, Philip Gogulla, Marcel Noebels, Daniel Pietta. Trenéři: Pat

Cortina, Niklas Sundblad, Andreas Brockmann.

 

Norsko:

Lars Haugen, Lars Volden, Steffen Söberg – Daniel Sörvik, Jonas Holos, Mats Trygg,

Henrik Solberg, Henrik Odegaard, Alexander Bonsaksen, Ole-Kristian Tollefsen –

Mads Hansen, Marius Holtet, Lars Erik Spets, Per-Age Skröder, Anders Bastiansen,

Morten Ask, Martin Roymark, Andreas Martinsen, Kristian Forsberg, Niklas Roest,

Kent Andre Olimb, Patrick Thoresen, Mathis Olimb, Robin Dahlström, Mats Rosseli

Olsen. Trenéři: Roy Johansen, Per-Erik Alcen, Knut Stubdal.

 

Lotyšsko:

Maris Jučers, Edgars Masalskis, Kristers Gudlevskis – Agris Saviels, Kristaps

Sotnieks, Maris Jass, Janis Andersons, Krisjanis Redlihs, Ralfs Freibergs, Arturs

Kulda, Georgijs Pujacs – Janis Sprukts, Lauris Darzinš, Ronalds Keninš, Armands

Berzinš, Andris Dzerinš, Vitalijs Pavlovs, Martins Cipulis, Juris Stals, Miks Indrasis,

Aleksejs Širokovs, Gints Meija, Koba Jass, Roberts Jekimovs, Zemgus Girgensons.

Trenéři: Ted Nolan, Karlis Zirnis, Arturs Irbe, Thomas Coolen.

 

Francie:

Cristobal Huet, Fabrice L´Henry, Florian Hardy – Vincent Bachet, Antonin Manavian,

Yohann Auvitu, Jonathan Janil, Nicolas Besch, Kevin Hecquefeuille, Maxime

Moisand, Thomas Roussel – Yorick Treille, Damien Fleury, Laurent Meunier, Tim

Bozon, Brian Henderson, Julien Desrosiers, Damien Raux, Pierre-Edouard

Bellemare, Antoine Roussel, Anthony Guttig, Sacha Treille, Teddy Da Costa,

Charles Bertrand, Nicolas Ritz. Trenéři: Dave Henderson, Pierre Pousse.

 

Dánsko:

Patrick Galbraith, Simon Nielsen, Sebastian Dahm – Mads Boedker, Daniel Nielsen,

Stefan Lassen, Rasmus Nielsen, Markus Lauridsen, Oliver Lauridsen, Jesper

B.Jensen, Philip Larsen – Frederik Storm, Morten Green, Kirill Starkov, Morten

Madsen, Julian Jakobsen, Morten Poulsen, Jesper Jensen, Nichlas Hardt, Mads

L.Christensen, Patrick Björkstrand, Kim Staal, Mikkel Boedker, Thor Dresler,

Nicklas Jensen. Trenéři: Per Bäckman, Carl-Johan Klint, Tomas Jonsson.

 

Rakousko:

Bernhard Starkbaum, Rene Swette, Mathias Lange – Gerhard Unterluggauer,

Thomas Pöck, Sven Klimbacher, Martin Schumnig, Mario Altmann, Florian Iberer,

Robert Lukas, Andre Lakos, Johannes Reichel – Daniel Oberkofler, Michael Raffl,

Manuel Latusa, Thomas Koch, Daniel Welser, Matthias Iberer, Thomas Vanek,

Thomas Hundertpfund, Markus Peintner, David Schuller, Gregor Baumgartner,

Raphael Herburger, Andreas Kristler. Trenéři: Manny Viveiros, Christian Weber,

Rob Daum.

 

Bělorusko:

Stěpan Gorjačevskich, Vitalij Belinskij, Dmitrij Milčakov – Ilja Šinkevič, Andrej

Filičkin, Oleg Goroško, Jaroslav Maslenikov, Ilja Kaznaděj, Pavel Černajok, Roman

Graborenko, Alexander Jeronov – Vjačeslav Andrjušenko, Jevgenij Solomonov,

Alexander Kulakov, Arťom Demkov, Michail Stefanovič, Alexej Ugarov, Dmitrij

Meleško, Alexej Jefimenko, Andrej Stas, Konstantin Kolcov, Arťom Kislyj,

Alexander Kitarov, Jevgenij Kovyršin, Artur Gavrus. Trenéři: Andrej Skabelka,

Ľubomír Pokovič, Alexej Šeblanov, Alexander Andrijevskij.

 

Slovinsko:

Andrej Hočevar, Robert Krištan, Luka Gračnar – Andrej Tavželj, Klemen Pretnar,

Blaž Gregorc, Žiga Pavlin, Aleš Kranjc, Mitja Robar, Sabahudin Kovačevič, Luka

Tošič – Žiga Jeglič, Tomaž Razingar, Gasper Kopitar, Aleš Mušič, Žiga Pance, Rok

Tičar, Jan Urbas, Robert Sabolič, Bostjan Goličič, Rok Pajič, Luka Bašič, David

Rodman, Marcel Rodman, Gal Koren. Trenéři: Matjaž Kopitar, Nik Župančič, Gaber

Glavič, Kari Savolainen.

 

 

Kanadské bodování:

 

  1.

Petri Kontiola

16

  (8+8)

  2.

Paul Stastny

15

  (7+8)

  3.

Craig Smith

14

(4+10)

  4.

Ilja Kovalčuk

13

  (8+5)

  5.

Steven Stamkos

12

  (7+5)

  6. 

Juhamatti Aaltonen

11

  (4+7)

  7.

Alexander Radulov

10

  (5+5)

  8.

Loui Eriksson

10

  (5+5)

  9.

Henrik Sedin

  9

  (4+5)

10.

Roman Josi

  9

  (4+5)

 

 

 

Bodování českých hráčů:

 

31

Ondřej Pavelec

5

297

7

1,42

93,75

53

Alexander Salák

3

176

6

2,04

93,33

33

Pavel Francouz

2

    7

0

0,00

100,0

 

93

Jakub Voráček

8

1

6

7

-4

  2

25

Jiří Hudler

8

4

1

5

-3

  6

  2

Zbyněk Michálek

8

3

1

4

 2

  2

20

Martin Hanzal

8

1

3

4

 4

  2

19

Jiří Tlustý

8

1

3

4

-1

  8

41

Tomáš Plekanec

2

0

4

4

 2

  2

11

Petr Hubáček

8

0

4

4

 1

  4

17

Radim Vrbata

8

2

1

3

 4

  4

24

Zbyněk Irgl

8

2

1

3

 0

  0

  5

Ladislav Šmíd

8

0

3

3

 0

  6

42

Petr Koukal

5

2

0

2

 1

  4

14

Tomáš Fleischmann

8

2

0

2

 0

  0

12

Jiří Novotný

8

1

1

2

 0

  4

80

Zdeněk Kutlák

8

1

0

1

 0

  0

87

Jakub Nakládal

8

0

1

1

 2

10

35

Jan Hejda

8

0

1

1

-1

  0

36

Petr Čáslava

8

0

1

1

-4

  6

  3

Marek Židlický

2

0

0

0

 0

  0

43

Jan Kovář

5

0

0

0

 0

  2

62

Petr Tenkrát

6

0

0

0

 0

  2

85

Petr Vrána

4

0

0

0

-2

  0

90

Tomáš Hertl

8

0

0

0

-3

  0