Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtfinále:

 

14.května

USA – Švýcarsko  3:1  (0:1, 2:0, 1:0)

30:17 B.Smith (Vesey, Arocbello), 31:14 Coyle (S.Jones, Lee),

50:33 Gardiner (Coyle, Lee) – 13:04 Josi.

Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Rönn (Fin.) – Dahmen (Švéd.), Mills (Kan.).

Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 24:22. Diváků: 6 495.

 

USA: Hellebuyck – Faulk, Krug, S.Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner –

Bonino, Coyle, Lee – B.Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson –

Moses, Larkin, Hendricks – Morin.

 

Švýcarsko: Berra – Blum, Josi, Geering, Streit, Helbling, Grossmann, Loeffel

– Hollenstein, Romy, Brunner – Ambühl, Bodenmann, Bieber – Schäppi, Fiala,

Trachsler – Suri, Wieser, Almond – Walker.

 

 

Kanada – Bělorusko  9:0  (4:0, 2:0, 3:0)

0:27 Burns (Crosby, Hall), 07:36 Ennis (Barrie, Muzzin), 10:15 O´Reilly

(Burns), 17:28 Seguin (Spezza), 23:23 Seguin (Couturier, Muzzin), 31:08

Burns (O´Reilly, Eberle), 50:32 Seguin (Hall), 53:02 O´Reilly (Giroux, Savard),

55:19 Spezza (Burns).

Rozhodčí: Mayer (USA), Vinnerborg (Švéd.) – Lhotský (Čes.), Kilian (Nor.).

Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Střely na branku: 50:24. Diváků: 15 126.

 

Kanada: M.Smith – Hamhuis, Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Savard,

Wiercioch – O´Reilly, Giroux, Seguin – Hall, Crosby, Eberle – MacKinnon,

Duchene, Spezza – Ennis, Eakin, Toffoli – Couturier.

 

Bělorusko: Lalande – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič,

Goroško, Lisovec – Kaljužnyj, A.Kosticyn, S.Kosticyn – Drozd, Stas, Gavrus

– Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Děmkov, Jefimenko, Kitarov – Volkov.

 

 

Rusko – Švédsko  5:3  (2:0, 1:1, 2:2)

10:51 Mozjakin (Malkin, Tarasenko), 16:01 Širokov (Tichonov, Tarasenko),

20:48 Malkin (Kuljomin, Bělov), 55:11 Malkin (Mozjakin, Kuljomin), 58:13

Tarasenko – 31:01 Klingberg (Lander), 43:36 Lander (Ekman-Larsson,

Klingberg), 54:45 L.Eriksson (Lander, Ekholm).

Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Šindler – Lederer (Čes.), Carnathan (USA).

Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:28. Diváků: 7 248.

 

Rusko: Bobrovskij – Jakovlev, Bělov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Mironov –

Dadonov, Šipačjov, Panarin – Mozjakin, Malkin, Kuljomin – Anisimov,

Kovalčuk, Tarasenko – Tichonov, Plotnikov, Širokov.

 

Švédsko: Enroth (23. Nilsson) – Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg,

Ekholm, Granberg, Rahimi, Ahnelöv – Forsberg, L.Eriksson, Lander –

Lindström, Sjögren, Möller – J.Ericsson, Lindholm, Rask – Josefson,

J.Lundqvist, Danielsson.

 

 

Česko – Finsko  5:3  (1:1, 2:1, 2:1) 

8:56 Jan Kovář (Erat, Klepiš), 33:51 Jágr (Voráček, Jan Kovář), 35:28 Jan

Kovář (Jágr, Voráček), 55:30 Jágr, 59:37 Sobotka – 17:19 T.Ruutu (Kontiola,

Lepistö), 23:45 J.Jokinen (Lepistö, Donskoi), 44:24 Barkov (J.Jokinen).

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Lazarev (Rus.), McIntyre (USA). Vyloučení: 3:5.

Využití: 2:0. Střely na branku: 32:22. Diváků: 17 383.

 

Česko: Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík –

Voráček, Sobotka, Klepiš – Jágr, Novotný, Červenka – Erat, Jan Kovář,

Vondrka – Simon, Koukal, Zaťovič.

 

Finsko: Rinne – Hietanen, Lepistö, Salmela, Lindell, Jaakola, Ohtamaa,

Mäntylä, Jokipakka – Kontiola, Louhivaara, T.Ruutu – Donskoi, J.Jokinen,

Barkov – Komarov, Pihlström, Immonen – Aaltonen, Kemppainen, Pesonen.

 

 

Semifinále:

 

16.května

Kanada – Česko  2:0  (1:0, 1:0, 0:0) 

8:40 Hall (Eberle, Crosby), 29:02 Spezza (Duchene, Hamhuis).

Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Vinnerborg (Švéd.) – Carnathan, McIntyre (USA).

Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 41:23. Diváků: 17 383.

 

Kanada: M.Smith – Hamhuis, Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Wiercioch,

Savard – Seguin, Giroux, O´Reilly – Hall, Crosby, Eberle – Duchene, Spezza,

MacKinnon – Toffoli, Ennis, Eakin – Couturier.
 

Česko: Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava – Voráček,

Sobotka, Klepiš – Jágr, Plekanec, Červenka – Erat, Jan Kovář, Vondrka –

Koukal, Novotný, Zaťovič – Simon.

 

 

Rusko – USA  4:0  (0:0, 0:0, 4:0) 

47:17 Mozjakin (Bobrovskij), 50:19 Ovečkin, 55:28 Šipačjov (Kuljomin,

Mozjakin), 58:35 Malkin (Ovečkin).

Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Rönn (Fin.) – Dahmen (Švéd.), Mills (Kan.).

Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 30:35. Diváků: 14 938.

 

Rusko: Bobrovskij – Jakovlev, Bělov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Mironov –

Plotnikov, Tichonov, Ovečkin – Kuljomin, Malkin, Mozjakin – Dadonov,

Šipačjov, Panarin – Tarasenko, Kovalčuk, Anisimov.

 

USA: Hellebuyck – Faulk, Krug, S.Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner –

Bonino, Coyle, Lee – B.Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis, Nelson –

Moses, Larkin, Hendricks.

 

 

O 3.místo:

 

17.května

USA – Česko  3:0  (2:0, 1:0, 0:0) 

7:25 Bonino (Nelson, Coyle), 18:13 Lewis (Eichel), 39:10 Coyle (Bonino).

Rozhodčí: Rönn (Fin.), Vinnerborg – Dahmen (Švéd.), Lazarev (Rus.).

Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 16:39. Diváků: 15 007.

 

USA: Hellebuyck – Faulk, Krug, S.Jones, Reilly, Murphy, Gardiner, Redmond

– Moses, Larkin, Hendricks – B.Smith, Arcobello, Sexton – Eichel, Lewis,

Nelson – Bonino, Coyle, Lee.

 

Česko: Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Němec –

Voráček, Sobotka, Erat – Jágr, Plekanec, Klepiš – Vondrka, Jan Kovář,

Červenka – Koukal, Novotný, Zaťovič – Simon.

 

 

Finále:

 

17.května

Kanada – Rusko  6:1  (1:0, 3:0, 2:1) 

18:10 Eakin (Ennis, Muzzin), 21:56 Ennis (Eakin, Couturier), 27:22 Crosby

(Eberle, Hamhuis), 28:06 Seguin (Giroux, Barrie), 48:58 Giroux (Crosby,

O´Reilly), 49:50 MacKinnon (Savard) – 52:47 Malkin (Mozjakin, Kulikov).

Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Šindler – Lhotský (Čes.), Carnathan (USA).

Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:12. Diváků: 17 383.

 

Kanada: M.Smith – Hamhuis, Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Savard,

Wiercioch – Seguin, Giroux, O´Reilly – Hall, Crosby, Eberle – Duchene,

Spezza, MacKinnon – Couturier, Ennis, Eakin – Toffoli.

 

Rusko: Bobrovskij – Jakovlev, Bělov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Mironov –

Plotnikov, Tichonov, Ovečkin – Kuljomin, Malkin, Mozjakin – Dadonov,

Šipačjov, Panarin – Tarasenko, Kovalčuk, Anisimov – Širokov.

 

 

Celkové pořadí:

1. Kanada, 2. Rusko, 3. USA, 4. Česko, 5. Švédsko, 6. Finsko,

7. Bělorusko, 8. Švýcarsko, 9. Slovensko, 10. Německo, 11. Norsko,

12. Francie, 13. Lotyšsko, 14. Dánsko, 15. Rakousko, 16. Slovinsko.

 

 

Kanada:

Martin Jones, Mike Smith – Dan Hamhuis, Aaron Ekblad, Jake Muzzin, Tyson

Barrie, Patrick Wiercioch, David Savard, Brent Burns – Taylor Hall, Sean

Couturier, Matt Duchene, Brayden  Schenn, Jordan Eberle, Cody Eakin,

Claude Giroux, Nathan MacKinnon, Tyler Ennis, Tyler Toffoli, Ryan O´Reilly,

Sidney Crosby, Jason Spezza, Tyler Seguin. Trenéři: Todd McLellan, Peter

DeBoer, Bill Peters, Jay Woodcroft.

 

Rusko:

Konstantin Barulin, Anton Chudobin, Sergej Bobrovskij – Dmitrij Kulikov, Jegor

Jakovlev, Jevgenij Birjukov, Maxim Čudinov, Anton Bělov, Jevgenij Medveděv,

Viktor Antipin, Andrej Mironov – Alexander Ovečkin, Artěmij Panarin, Sergej

Mozjakin, Jevgenij Malkin, Viktor Tichonov, Sergej Plotnikov, Danis Zaripov,

Nikolaj Kuljomin, Arťom Anisimov, Sergej Širokov, Jevgenij Dadonov, Ilja

Kovalčuk, Vadim Šipačjov, Vladimir Tarasenko. Trenéři: Oleg Znarok, Harijs

Vitolinš.

 

USA:

Jack Campbell, Alex Lyon, Connor Hellebuyck – Seth Jones, Connor Murphy,

Mike Reilly, John Moore, Zach Redmond, Justin Faulk, Torey Krug, Jake

Gardiner – Jack Eichel, Ben Smith, Nick Bonino, Steve Moses, Jimmy Vesey,

Dylan Larkin, Trevor Lewis, Matt Hendricks, Jeremy Morin, Brock Nelson,

Charlie Coyle, Mark Arcobello, Dan Sexton, Anders Lee. Trenéři: Todd

Richards, Dan Bylsma, Greg Carvel.

 

Česko:

Jakub Kovář, Ondřej Pavelec, Alexander Salák – Jan Hejda, Ondřej Němec,

Jan Kolář, Jakub Krejčík, Petr Čáslava, Michal Jordán, Jakub Nakládal –

Roman Červenka, Jiří Novotný, Tomáš Plekanec, Vladimír Sobotka, Jakub

Klepiš, Martin Zaťovič, Petr Koukal, Jan Kovář, Tomáš Hertl, Jaromír Jágr,

Radek Smoleňák, Michal Vondrka, Martin Erat, Jakub Voráček, Dominik

Simon. Trenéři: Vladimír Růžička, Jaroslav Špaček, Ondřej Weissmann,

Martin Prusek.

 

Švédsko:

Jhonas Enroth, Anders Nilsson, Markus Svensson – John Klingberg, Staffan

Kronwall, Petter Granberg, Mattias Ekholm, Oliver Ekman-Larsson, Daniel

Rahimi, Jonas Ahnelöv, Oscar Klefbom – Filip Forsberg, Joakim Lindström,

Simon Hjalmarsson, Mattias Sjögren, Jacob Josefson, Joel Lundqvist, Loui

Eriksson, Jimmie Ericsson, Elias Lindholm, Nicklas Danielsson, Oscar Möller,

Victor Rask, Andreas Thuresson, Anton Lander. Trenéři: Pär Marts, Rikard

Gronborg, Peter Popovic.

 

Finsko:

Juuse Saros, Atte Engren, Pekka Rinne – Jyrki Jokipakka, Tuukka Mäntylä,

Esa Lindell, Sami Lepistö, Anssi Salmela, Juuso Hietanen, Atte Ohtamaa,

Topi Jaakola – Tuomo Ruutu, Aleksander Barkov, Janne Pesonen, Ossi

Louhivaara, Joonas Kemppainen, Juha-Pekka Hytönen, Jarkko Immonen, Petri

Kontiola, Jussi Jokinen, Antti Pihlström, Juhamatti Aaltonen, Teemu

Hartikainen, Leo Komarov, Joonas Donskoi. Trenéři: Kari Jalonen, Lauri

Marjamäki, Ari Moisanen, Ville Peltonen.

 

Bělorusko:

Vitalij Koval, Igor Brikun, Kevin Lalande – Nikolaj Stasenko, Ilja Šinkevič,

Jevgenij Lisovec, Oleg Goroško, Oleg Jevenko, Nikita Ustiněnko, Ivan Usenko,

Dmitrij Korobov – Alexander Kulakov, Sergej Drozd, Arťom Děmkov, Alexej

Kaljužnyj, Andrej Stas, Alexej Jefimenko, Andrej Kosticyn, Sergej Děmagin,

Andrej Stěpanov, Sergej Kosticyn, Alexander Kitarov, Arťom Volkov, Jevgenij

Kovyršin, Artur Gavrus. Trenéři: Dave Lewis, Oleg Antoněnko, Craig

Woodcroft, Alexander Žurik.

 

Švýcarsko:

Reto Berra, Leonardo Genoni, Daniel Manzato – Patrick Geering, Timo

Helbling, Mark Streit, Felicien Du Bois, Dean Kukan, Romain Loeffel, Eric

Blum, Robin Grossmann, Roman Josi – Andres Ambühl, Reto Schäppi, Kevin

Fiala, Simon Bodemann, Reto Suri, Morris Trachsler, Matthias Bieber, Dino

Wieser, Denis Hollenstein, Kevin Romy, Cody Almond, Julian Walker, Damien

Brunner. Trenéři: Glen Hanlon, John Fust, Thierry Paterlini.

 

Slovensko:

Branislav Konrád, Ján Laco, Július Hudáček – Adam Jánošík, Ivan Baranka,

Michal Sersen, Andrej Meszároš, Juraj Mikúš, Dominik Graňák, Milan Jurčina,

Marek Ďaloga – Marián Gáborík, Tomáš Jurčo, Michel Miklík, Vladimír

Dravecký, Marek Viedenský, Richard Pánik, Tomáš Surový, Mário Bližňák,

Marko Daňo, Milan Bartovič, Libor Hudáček, Tomáš Kopecký, Tomáš Tatar,

Patrik Lušňák. Trenéři: Vladimír Vůjtek, Petr Jaroš, Peter Oremus, Vladimír

Országh.

 

Německo:

Danny aus den Birken, Dennis Endras, Timo Pielmeier – Justin Krueger,

Stephan Daschner, Jens Baxmann, Benedikt Kohl, Björn Krupp, Patrick

Köppchen, Nikolai Goc, Moritz Müller – Tobias Rieder, Michael Wolf, Marcus

Kink, Kai Hospelt, Thomas Oppenheimer, Nicolas Krämmer, Matthias Plachta,

Yannic Seidenberg, Patrick Reimer, Yasin Ehliz, Christoph Ullmann, Patrick

Hager, Daniel Pietta, Brent Raedeke. Trenéři: Pat Cortina, Jeff Tomlinson,

Geoff Ward.

 

Norsko:

Lars Haugen, Lars Volden, Steffen Söberg – Jonas Holos, Mattias Nörstebö,

Stefan Espeland, Mats Trygg, Henrik Odegaard, Alexander Bonsaksen,

Ole-Kristian Tollefsen, Daniel Sörvik – Mathias Trettenes, Andreas Stene,

Jonas Djupvik Lövlie, Anders Bastiansen, Morten Ask, Martin Roymark,

Andreas Martinsen, Kristian Forsberg, Niklas Roest, Robin Dahlström, Ken

Andre Olimb, Patrick Thoresen, Mathis Olimb, Mats Rosseli Olsen. Trenéři:

Roy Johansen, Knut Jörgen Stubdal, Per-Erik Alcen, Sjur Robert Nilsen.

 

Francie:

Ronan Quemener, Cristobal Huet, Florian Hardy – Antonin Manavian, Yohann

Auvitu, Benjamin Dieude Fauvel, Teddy Trabichet, Jonathan Janil, Florian

Chakiachvili, Nicolas Besch, Kevin Hecquefeuille – Yorick Treille, Damien

Fleury, Laurent Meunier, Valentin Claireaux, Stéphane Da Costa, Antoine

Roussel, Julien Desrosiers, Loic Lamperier, Damien Raux, Anthony Guttig,

Sacha Treille, Teddy Da Costa, Anthony Rech, Charles Bertrand. Trenéři: Dave

Henderson, Pierre Pousse.

 

Lotyšsko:

Janis Kalninš, Edgars Masalskin, Ervins Muštukovs – Maksims Širokovs,

Janis Andersons, Krisjanis Redlihs, Kristaps Sotnieks, Guntis Galvinš, Maris

Jass, Aleksandrs Jerofejevs, Oskars Cibulskis – Janis Sprukts, Lauris

Darzinš, Kaspars Daugavinš, Kaspars Saulietis, Rodrigo Abols, Armands

Berzinš, Mikelis Redlihs, Andris Dzerinš, Martins Cipulis, Lauris Bajaruns,

Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Gunars Skvorcovs, Koba Jass. Trenéři:

Alexander Beliavski, Juris Klodans, Karlis Zirnis.

 

Dánsko:

Patrick Galbraith, Simon Nielsen, Sebastian Dahm – Mads Boedker, Daniel

Nielsen, Markus Lauridsen, Björn Uldall, Markus Lauridsen, Oliver Lauridsen,

Emil Kristensen, Jesper B.Jensen – Frederik Storm, Patrick Bjorkstrand,

Morten Green, Kirill Starkov, Kim Staal, Oliver Bjorkstrand, Morten Madsen,

Julian Jakobsen, Anders Poulsen, Morten Poulsen, Jesper Jensen, Nichlas

Hardt, Nicholas Jensen, Mathias Hansen, Thomas Spelling. Trenéři: Jan

Karlsson, Theis Möller-Hansen, Tomas Jonsson.

 

Rakousko:

Bernhard Starkbaum, René Swette, David Madlener – Daniel Mitterdorfer,

Patrick Peter, Martin Schumnig, Mario Altmann, Florian Iberer, Florian

Mühlstein, Alexander Pallestrang, Dominique Heinrich – Thomas Raffl, Rafael

Rotter, Brian Lebler, Michael Raffl, Manuel Latusa, Manuel Ganahl, Manuel

Geier, Nicolas Petrik, Thoms Hundertpfund, Mario Fischer, Konstantin

Komarek, Daniel Woger, Raphael Herburger, Alexander Cijan. Trenéři: Daniel

Ratushny, Christoph Brandner, Dieter Kalt.

 

Slovinsko:

Gasper Krošelj, Robert Kristan, Luka Gračnar – Andrej Tavželj, Klemen

Pretnar, Miha Štebih, Blaž Gregorc, Žiga Pavlin, Luka Vidmar, Aleš Kranjc,

Mitja Robar, Sabahudin Kovačevič – Žiga Jeglič, Tomaž Razingar, Anže

Kopitar, Aleš Mušič, Ken Ograjenšek, Žiga Pance, Marcel Rodman, Rok Tičar,

Jan Urbas, Jan Muršak, Robert Sabolič, Boštjan Goličič, Miha Verlič. Trenéři:

Matjaž Kopitar, Nik Župančič.

 

 

Kanadské bodování:

 

  1.

Jason Spezza

14

  (6+8)

  2.

Jordan Eberle

13

  (5+8)

  3.

Taylor Hall

12

  (7+5)

  4.

Sergej Mozjakin

12

  (6+6)

  5.

Matt Duchene

12

  (4+8)

  6. 

Oliver Ekman-Larsson

12

(2+10)

  7.

Sidney Crosby

11

  (4+7)

 

Jevgenij Dadonov

11

  (4+7)

  9.

Jussi Jokinen

11

  (3+8)

10.

Brent Burns

11

  (2+9)

 

Ryan O´Reilly

11

  (2+9)

 

 

Bodování českých hráčů:

 

31

Ondřej Pavelec

  9

517

17

1,97

91,19

53

Alexander Salák

  2

  88

  8

5,44

74,19

  1

Jakub Kovář

  0

    x

  x

     x

       x

 

93

Jakub Voráček

10

  3

  7

10

  0

  6

68

Jaromír Jágr

10

  6

  3

  9

  0

  8

43

Jan Kovář

10

  3

  6

  9

  0

  6

23

Ondřej Němec

  9

  3

  3

  6

  5

  4

94

Dominik Simon

10

  1

  5

  6

  5

  2

10

Roman Červenka

10

  2

  3

  5

  4

  0

87

Jakub Nakládal

10

  0

  5

  5

 -3

  4

24

Martin Zaťovič

10

  4

  0

  4

  4

  4

17

Vladimír Sobotka

10

  4

  0

  4

  0

  4

91

Martin Erat

10

  1

  3

  4

 -3

  6

48

Tomáš Hertl

  6

  1

  2

  3

  1

  2

29

Jan Kolář

10

  0

  3

  3

  3

  2

12

Jiří Novotný

10

  0

  3

  3

  2

  4

30

Jakub Krejčík

  8

  0

  3

  3

  0

  0

82

Michal Vondrka

  5

  2

  0

  2

 -2

  0

47

Michal Jordán

10

  1

  1

  2

  2

  2

  8

Jan Hejda

10

  0

  2

  2

  1

  2

20

Jakub Klepiš

  5

  0

  2

  2

 -4

  2

42

Petr Koukal

10

  1

  0

  1

  1

  6

36

Petr Čáslava

10

  0

  1

  1

 -1

  4

70

Radek Smoleňák

  6

  0

  0

  0

  0

  2

14

Tomáš Plekanec

  2

  0

  0

  0

 -1

  0