Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 5. 2018

Čtvrtfinále:

 

17. května

Kanada – Rusko  5:4 po prodloužení  (1:0, 1:2, 2:2 – 1:0)

4:45 Parayko (McDavid, Eberle), 31:51 Nugent-Hopkins (McDavid, Parayko), 47:11 Turris (Schwartz), 52:36 Dubois (Jost), 64:57 O´Reilly (McDavid, Ekblad) – 32:53 Michejev (Anisimov, Zajcev), 37:32 Barabanov (Dadonov), 48:44 Andronov (Zajcev, Sošnikov), 54:34 Anisimov (Grigorenko, Zajcev).

Rozhodčí: Lemelin (Rak.), Rantala – Sormunen (Fin.), Oliber (USA). Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. Střely na branku: 41:30. Diváků: 9 017.

 

Kanada: Kuemper – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R.Murray, Nurse, Pulock – Schwartz, Turris, O´Reilly – Nugent-Hopkins, McDavid, B.Schenn – Jost, Dubois, Bailey – Horvat, Barzal, Pageau – Eberle.

 

Rusko: Šesťorkin – Gavrikov, Kiselevič, Něstěrov, Zajcev, Jakovlev, Běreglazov, Chafizullin – Gusev, Dacjuk, Kaprizov – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Barabanov, Kablukov, Dadonov – Sošnikov, Andronov, Michejev – Šalunov.

 

 

USA – Česko  3:2  (2:0, 0:2, 1:0)

10:36 Kane (D.Ryan), 12:19 Atkinson (Bonino, Gaudreau), 46:58 Kane (D.Ryan) – 24:56 Řepík (Faksa, Gudas), 30:55 Nečas (Pastrňák, Hronek).

Rozhodčí: Kubuš (Slov.), Kaukokari – Suominen (Fin.), McCrank (Kan.). Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:26. Diváků: 4 846.

 

USA: Kinkaid – Martinez, McAvoy, Butcher, Murphy, Pionk, Jensen, Hughes – DeBrincat, White, Kane – Atkinson, Bonino, Gaudreau – Kreider, Larkin, Lee – Coleman, D.Ryan, Thompson – Milano.

 

Česko: Francouz – Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Jordán, Polášek – Řepík, Faksa, Červenka – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Nečas, Kubalík – Horák, Plekanec, Chytil.

 

 

Švédsko – Lotyšsko  3:2  (0:0, 1:1, 2:1)

26:36 F.Forsberg (A.Kempe, Ekman-Larsson), 41:49 Arvidsson (Ekholm), 46:27 Ekman-Larsson (A.Kempe, Rakell) – 31:59 Blugers (Ri.Bukarts), 50:21 Balcers (Keninš).

Rozhodčí: Mayer (USA), Olenin – Otmachov (Rus.), Kohlmüller (Něm.). Vyloučení: 5:1.  Využití: 1:0. Střely na branku: 34:24. Diváků: 12 490.

 

Švédsko: A.Nilsson – A.Larsson, Ekman-Larsson, J.Klingberg, H.Lindholm, Ekholm, Wikstrand – Janmark, Rakell, Zibanejad – Backlund, Nyquist, Hörnqvist – A.Kempe, Arvidsson, F.Forsberg – J.Larsson, De la Rose, Pääjärvi – Everberg, L.Andersson.

 

Lotyšsko: Merzlikins – Cibulskis, Galvinš, Siksna, Freibergs, Sotnieks, Rubins, Zile – M.Redlihs, Džerinš, Indrašis – Ri.Bukarts, Blugers, Ro.Bukarts – Abols, Balcers, Keninš – Razgals, Pavlovs, Meija – Jevpalovs.

 

 

Švýcarsko – Finsko  3:2  (0:1, 3:0, 0:1) 

29:13 Corvi (Fiala, Niederreiter), 32:32 Vermin (T.Meier), 33:08 Hofmann (Moser, Fora) – 7:01 Nutivaara (Koivisto, Rantanen), 48:20 Rantanen (Savinainen, Aho).

Rozhodčí: Reneau (USA), Jeřábek – Lhotský (Čes.), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 4:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:34. Diváků: 5 634.

 

Švýcarsko: Genoni – Diaz, Josi, Kukan, Untersander, M.Müller, Fora, Frick – Fiala, Niederreiter, Corvi – T.Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Moser, Haas – Baltisberger, Schäppi, Rod – Scherwey.

 

Finsko: Säteri – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Mi.Granlund, Tolvanen, Rantanen – Savinainen, Aho, Teräväinen – Kapanen, Jormakka, Manninen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.

 

 

Semifinále:

 

19. května

Švédsko – USA  6:0  (1:0, 3:0, 2:0) 

14:43 Arvidsson (De la Rose, F.Forsberg), 27:09 Pääjärvi (Backlund), 30:05 Hörnqvist (Backlund, J.Klingberg), 30:16 Janmark (Rakell), 51:07 Arvidsson (Zibanejad), 57:01 A.Kempe (Backlund).

Rozhodčí: Gofman (Rus.), Gouin – McCrank, Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 20:41. Diváků: 12 490.

 

Švédsko: A.Nilsson – A.Larsson, Ekman-Larsson, J.Klingberg, H.Lindholm, Wikstrand, Ekholm – Rakell, Zibanejad, Janmark – Hörnqvist, Backlund, Nyquist – F.Forsberg, A.Kempe, Arvidsson – De la Rose, J.Larsson, Pääjärvi – Everberg.

 

USA: Kinkaid – Butcher, McAvoy, Martinez, Murphy, Pionk, Jensen, Hughes – DeBrincat, White, Kane – Gaudreau, Bonino, Atkinson – Kreider, Larkin, Lee – Coleman, D.Ryan, Thompson.

 

 

Švýcarsko – Kanada  3:2  (1:0, 1:1, 1:1) 

18:41 Scherwey (Untersander, Kukan), 29:40 Hofmann (Fiala, Andrighetto), 44:14 Haas (Andrighetto, Diaz) – 27:20 Horvat (Dubois, Pageau), 57:53 Parayko (McDavid, B.Schenn).

Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Kubuš (Slov.) – Lhotský (Čes.), Oliver (USA). Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 17:45. Diváků: 12 166.

 

Švýcarsko: Genoni – Josi, Diaz, Kukan, Untersander, M.Müller, Fora, Frick – Fiala, Corvi, Niederreiter – T.Meier, Vermin, Angrighetto – Hofmann, Moser, Haas – Scherwey, Schäppi, Rod – Baltisberger.

 

Kanada: Kuemper – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, Murray, Nurse, Pulock – Jost, Turris, O´Reilly – Nugent-Hopkins, McDavid, B.Schenn – Horvat, Dubois, Pageau – Beauvillier, Barzal, Bailey – Eberle.

 

 

O 3. místo:

 

20. května

USA – Kanada  4:1  (0:0, 1:1, 3:0) 

26:40 Kreider (Larkin, DeBrincat), 53:21 Bonino (Kane), 57:45 Lee (McAvoy), 58:18 Kreider – 38:06 Vlasic (Horvat, Turris).

Rozhodčí: Kubuš (Slov.), Kaukokari – Suominen (Fin.), Lhotský (Čes.). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 37:25. Diváků: 12 111.

 

USA: Kinkaid – Martinez, McAvoy, Butcher, Murphy, Pionk, Jensen, Hughes – DeBrincat, White, Kane – Gaudreau, Bonino, Atkinson – Kreider, Larkin, Lee – Milano, Coleman, D.Ryan – Thompson.

 

Kanada: McElhinney – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, Murray, Nurse, Chabot – Nugent-Hopkins, McDavid, B.Schenn – Beauvillier, Barzal, O´Reilly – Horvat, Turris, Pageau – Jost, Bailey, Dubois – Eberle.

 

 

Finále:

 

20. května

Švédsko – Švýcarsko  3:2 po nájezdech  (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0) 

17:54 Nyquist (Ekholm), 34:53 Zibanejad (Ekman-Larsson), rozhodující nájezd F.Forsberg – 16:38 Niederreiter (Josi, Fiala), 23:13 T.Meier (Corvi, Josi).

Rozhodčí: Gofman (Rus.), Gouin – Vanoosten (Kan.), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:27. Diváků: 12 490.

Nájezdy: Andrighetto – 1:0, Zibanejad, Fiala, Rakell, Corvi – nedali, Ekman-Larsson – 1:1, Haas – nedal, F.Forsberg – 2:1, Niederreiter – nedal.

 

Švédsko: A.Nilsson – A.Larsson, Ekman-Larsson, J.Klingberg, H.Lindholm, Wikstrand, Ekholm – Rakell, Zibanejad, Janmark – Hörnqvist, Backlund, Nyquist – F.Fosrberg, A.Kempe, Arvidsson – De la Rose, J.Larsson, Pääjärvi – Everberg, L.Andersson.

 

Švýcarsko: Genoni – Josi, Diaz, Kukan, Untersander, M.Müller, Fora, Frick – Scherwey, Schäppi, Rod – Fiala, Corvi, Niederreiter – T.Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Haas, Moser – Baltislberger.

 

 

Celkové pořadí:

1. Švédsko, 2. Švýcarsko, 3. USA, 4. Kanada, 5. Finsko, 6. Rusko, 7. Česko, 8. Lotyšsko, 9. Slovensko, 10. Dánsko, 11. Německo, 12. Francie, 13. Norsko, 14. Rakousko, 15. Bělorusko, 16. Korea.

 

 

Švédsko:

Filip Gustavsson, Anders Nilsson, Magnus Hellberg – John Klingberg, Mattias Ekholm, Mikael Wikstrand, Adam Larsson, Oliver Ekman-Larsson, Hampus Lindholm, Erik Gustafsson – Adrian Kempe, Mikael Backlund, Johan Larsson, Mattias Janmark, Gustav Nyquist, Dennis Everberg, Lias Andersson, Jacob de la Rose, Viktor Arvidsson, Elias Pettersson, Rickard Rakell, Patric Hörnqvist, Filip Forsberg, Magnus Pääjärvi, Mika Zibanejad. Trenéři: Rikard Grönborg, Johan Garpenlöv, Peter Popovic.

 

Švýcarsko:

Reto Berra, Gilles Senn, Leonardo Genoni – Raphael Diaz, Dean Kukan, Lukas Frick, Mirco Müller, Michael Fora, Ramon Untersander, Joel Genazzi, Roman Josi – Chris Baltisberger, Gregory Hofmann, Reto Schäppi, Kevin Fiala, Nino Niederreiter, Timo Meier, Noah Rod, Tristan Scherwey, Enzo Corvi, Damien Riat, Simon Moser, Joel Vermin, Sven Andrighetto, Gaetan Haas. Trenéři: Patrick Fischer, Christian Wohlwend, Tommy Albelin.

 

USA:

Keith Kinkaid, Scott Darling, Charlie Lindgren – Will Butcher, Connor Murphy, Nick Jensen, Alec Martinez, Quinn Hughes, Neal Pionk, Charlie McAvoy, Jordan Oesterle – Nick Bonino, Derek Ryan, Alex DeBrincat, Johnny Gaudreau, Chris Kreider, Dylan Larkin, Sonny Milano, Blake Coleman, Anders Lee, Tage Thompson, Colin White, Brian Gibbons, Patrick Kane, Cam Atkinson. Trenéři: Jeff Blashill, Dan Bylsma, Don Granato.

 

Kanada:

Michael DiPietro, Curtis McElhinney, Darcy Kuemper – Joel Edmundson, Aaron Ekblad, Ryan Pulock, Darnell Nurse, Ryan Murray, Marc-Edouard Vlasic, Thomas Chabot, Colton Parayko – Jordan Eberle, Kyle Turris, Brayden Schenn, Joshua Bailey, Matt Barzal, Jaden Schwartz, Pierre-Luc Dubois, Tyson Jost, Jean-Gabriel Pageau, Bo Horvat, Anthony Beauvillier, Ryan O´Reilly, Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid. Trenéři: Bill Peters, Robert Boughner, Michael Yeo.

 

Finsko:

Harri Säteri, Ville Husso, Eero Kilpeläinen – Ville Pokka, Tommi Kivistö, Julius Honka, Niko Mikkola, Miro Heiskanen, Juuso Riikola, Miika Koivisto, Markus Nutivaara – Marko Anttila, Saku Mäenalanen, Veli-Matti Savinainen, Sebastian Aho, Janne Pesonen, Kasperi Kapanen, Pekka Jormakka, Olli Palola, Mikael Granlund, Sakari Manninen, Antti Suomela, Eeli Tolvanen, Teuvo Teräväinen, Mikko Rantanen. Trenéři: Lauri Marjamäki, Ari Hilli, Mikko Manner, Jussi Tapola.

 

Rusko:

Igor Šesťorkin, Ilja Sorokin, Vasilij Košečkin – Dinar Chafizullin, Vladislav Gavrikov, Nikita Zajcev, Jegor Jakovlev, Alexej Běreglazov, Bogdan Kiselevič, Nikita Trjamkin, Nikita Něstěrov – Kirill Kaprizov, Sergej Andronov, Pavel Dacjuk, Arťom Anisimov, Pavel Bučněvič, Michail Grigorenko, Ilja Kablukov, Nikita Sošnikov, Jevgenij Dadonov, Ilja Michejev, Maxim Mamin, Maxim Šalunov, Alexander Barabanov, Nikita Gusev. Trenéři: Ilja Vorobjov, Anvar Gatjatulin, Alexej Kudašov, Igor Nikitin, Alexej Žamnov.

                                                                           

Česko:

Dominik Hrachovina, Pavel Francouz, David Rittich – Radko Gudas, Libor Šulák, David Sklenička, Filip Hronek, Jakub Krejčík, Michal Jordán, Michal Moravčík, Adam Polášek – Roman Červenka, Andrej Nestrašil, Radek Faksa, Tomáš Plekanec, Dominik Kubalík, Dmitrij Jaškin, Michal Řepík, David Krejčí, Roman Horák, Tomáš Hyka, Filip Chytil, David Pastrňák, Robert Kousal, Martin Nečas. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal, Jaroslav Špaček.

 

Lotyšsko:

Elvis Merzlikins, Matiss Kivlenieks, Kristers Gudlevskis – Edgars Siksna, Kristaps Sotnieks, Uvis Balinskis, Oskars Cibulskis, Ralfs Freibergs, Guntis Galvinš, Kristaps Zile, Kristians Rubins – Rihards Bukarts, Martins Karsums, Rodrigo Abols, Rudolfs Balcers, Teodors Blugers, Mikelis Redlihs, Andris Džerinš, Frenks Razgals, Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Vitalijs Pavlovs, Gints Meija, Nikita Jevpalovs, Ronalds Keninš. Trenéři: Bob Hartley, Artis Abols, Jacques Cloutier.

 

Slovensko:

Marek Čiliak, Denis Godla, Patrik Rybár – Andrej Sekera, Adam Jánošík, Mário Grman, Dominik Graňák, Michal Čajkovský, Christián Jaroš, Martin Fehérváry, Marek Ďaloga – Lukáš Cingel, Dávid Bondra, Tomáš Jurčo, Dávid Buc, Andrej Kudrna, Michal Krištof, Marek Hovorka, Ladislav Nagy, Pavol Skalický, Juraj Mikúš, Tomáš Marcinko, Martin Bakoš, Marcel Haščák, Patrik Svitana. Trenéři: Craig Ramsay, Ján Lašák, Vladimír Országh, Róbert Petrovický.

 

Dánsko:

Fredrik Andersen, Sebastian Dahm, George Sörensen – Philip Larsen, Daniel Nielsen, Stefan Lassen, Oliver Lauridsen, Emil Kristensen, Jesper Jensen Aabo, Nicholas Jensen – Frederik Storm, Mads Christensen, Nicklas Jensen, Oliver Björkstrand, Morten Madsen, Julian Jakobsen, Jannik Hansen, Jesper Jensen, Nichlas Hardt, Mathias Bau, Frans Nielsen, Patrick Russell, Mikkel Boedker, Peter Regin. Trenéři: Jan Karlsson, Heinz Ehlers, Tomas Jonsson.

 

Německo:

Niklas Treutle, Mathias Niederberger, Timo Pielmeier – Korbinian Holzer, Dennis Seidenberg, Oliver Mebus, Yannic Seidenberg, Björn Krupp, Jonas Müller, Bernhard Ebner, Moritz Müller – Nicolas Krammer, Matthias Plachta, Sebastian Uvira, Leon Draisaitl, Yasin Ehliz, Patrick Hager, Markus Eisenschmid, Manuel Wiederer, Mirko Hofflin, Marc Michaelis, Dominik Kahun, Daniel Pietta, Marcel Noebels, Frederik Tiffels. Trenéři: Marco Sturm, Patrick Dallaire, Geoff Ward, Tobias Abstreiter, Johannes Egelseer.

 

Francie:

Ronan Quemener, Sebastian Ylonen, Florian Hardy – Jonathan Janil, Antonin Manavian, Hugo Gallet, Yohann Auvitu, Damien Raux, Thomas Thiry, Florian Chakiachvili, Kevin Hecquefeuille – Damien Fleury, Valentin Claireaux, Stéphane DaCosta, Maurin Bouvet, Guillaume Leclerc, Nicolas Ritz, Loic Lamperier, Floran Douay, Alexandre Texier, Anthony Guttig, Jordann Perret, Sacha Treille, Teddy DaCosta, Anthony Rech. Trenéři: Dave Henderson, Laurent Meunier, Pierre Pousse.   

                                                                                    

Norsko:

Lars Haugen, Henrik Haukeland, Henrik Holm – Johannes Johannesen, Jonas Holos, Dennis Sveum, Stefan Espeland, Villiam Strom, Christian Bull, Alexander Bonsaksen, Daniel Sörvik – Mathias Trettenes, Michael Haga, Tommy Kristiansen, Eirik Salsten, Tobias Lindström, Anders Bastiansen, Steffen Thoresen, Martin Roymark, Kristian Forsberg, Ludvig Hoff, Niklas Roest, Ken Andre Olimb, Mathis Olimb, Thomas Valkvae Olsen. Trenéři: Petter Thoresen, Robert Sjur Nilsen, Per-Erik Alcén.

                                                                                                                     Rakousko:

Bernhard Starkbaum, David Kickert, David Madlener – Patrick Peter, Stefan Ulmer, Steven Strong, Martin Schumnig, Mario Altmann, Layne Viveiros, Markus Schlacher, Dominique Heinrich, Clemens Unterweger – Peter Schneider, Brian Lebler, Alexander Rauchenwald, Lukas Haudum, Michael Raffl, Patrick Obrist, Dominic Zwerger, Manuel Ganahl, Fabio Hofer, Thomas Hundertpfund, Daniel Woger, Patrick Spannring, Konstantin Komarek. Trenéři: Roger Bader, Christoph Brandner, Markus Peintner.

 

Bělorusko:

Michail Karnauchov, Ivan Kulbakov, Vitalij Trus – Vladimir Denisov, Roman Djukov, Jevgenij Lisovec, Kristian Henkel, Nikita Ustiněnko, Stěpan Falkovskij, Pavel Vorobej, Dmitrij Korobov – Pavel Razvadovskij, Sergej Drozd, Arťom Demkov, Geoff Platt, Jegor Šarangovič, Alexander Materuchin, Charles Linglet, Alexander Pavlovič, Arťom Levša, Alexander Kitarov, Arťom Kislyj, Maxim Suško, Jevgenij Kovyršin, Artur Gavrus. Trenéři: Dave Lewis, Vjačeslav Gusov, Andrej Mezin, Michail Zacharov, Sergej Puškov.

                                   

Korea:

Matt Dalton, I Čon-song, Pak Sung-čo – So Jong-čon, Brian Young, Kim Won-čon, O Hjon-ho, Song Hjong-čol, Eric Regan, Alex Plante, I Ton-ko – Kim Won-čon, Čon Jung-u, Michael Swift, Kim Ki-song, I Jong-čon, Kim Sang-uk, Brock Radunske, Ahn Jin-hui, Pak U-sang, Šin Sang-hun, Park Čin-kjo, I Čong-hun, Čo Min-ho, Šin Sang-u. Trenéři: Jim Paek, Kim U-če, Son Ho-sung, Richard Park.

                                              

 

Kanadské bodování:

 

  1.

Patrick Kane

20

(8+12)

  2.

Sebastian Aho

18

  (9+9)

  3.

Connor McDavid

17

(5+12)

  4.

Rickard Rakell

14

  (6+8)

  5.

Teuvo Teräväinen

14

  (5+9)

  6. 

Cam Atkinson

11

  (7+4)

  7.

Mika Zibanejad

11

  (6+5)

  8.

Mikko Rantanen

11

  (5+6)

  9.

Mattias Janmark

10

  (4+6)

 

Chris Kreider

10

  (4+6)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodování českých hráčů:

 

33

Pavel Francouz

  5

303

12

2,38

90,40

39

David Rittich

  4

182

  6

1,98

90,00

30

Dominik Hrachovina

  0

    x

  x

     x

       x

 

18

Dominik Kubalík

  8

3

5

  8

-1

  0

23

Dmitrij Jaškin

  8

4

3

  7

 9

10

88

David Pastrňák

  5

4

2

  6

 6

  0

71

Tomáš Hyka

  8

3

3

  6

 2

  2

46

David Krejčí

  5

1

5

  6

 6

  0

98

Martin Nečas

  7

3

2

  5

 2

  0

26

Michal Řepík

  8

4

0

  4

 1

  6

51

Roman Horák

  8

3

0

  3

-1

  0

60

Michal Moravčík

  8

1

2

  3

 4

  2

  8

Libor Šulák

  8

1

2

  3

 2

  8

17

Filip Hronek

  8

1

2

  3

-1

  2

11

Andrej Nestrašil

  5

0

3

  3

 4

  2

36

Jakub Krejčík

  4

0

3

  3

 2

  2

12

Radek Faksa

  8

0

3

  3

 1

  4

72

Filip Chytil

  6

1

1

  2

-3

  2

  3

Radko Gudas

  8

0

2

  2

 6

  4

61

Adam Polášek

  7

0

2

  2

 4

  2

  9

David Sklenička

  8

0

2

  2

 1

  2

10

Roman Červenka

  8

0

2

  2

 1

  8

14

Tomáš Plekanec

  8

0

1

  1

-1

  2

90

Robert Kousal

  4

0

0

  0

-1

  4

47

Michal Jordán

  7

0

0

  0

-2

  0