Jdi na obsah Jdi na menu
 


OLYMPIJSKÉ HRY 2018 (2. část)

27. 2. 2018

Čtvrtfinále:

 

21. února

Česko – USA  3:2 po nájezdech  (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

15:12 Kolář (Kovář), 28:14 Kundrátek (Růžička, Mozík), rozhodující

nájezd Koukal – 6:20 Donato (Terry), 30:23 Slater (O´Neill).

Rozhodčí: Gouin (Kan.), Öhlund (Švéd.) – Kaderli (Švýc.), Sormunen

(Fin.). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku:

29:20. Diváků: 2 948.

Nájezdy: Růžička, Ch.Bourque – nedali, Koukal – 1:0, Donato, Kovář,

Arcobello, Kubalík, Terry, Kundrátek, Butler – nedali.

 

Česko: Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Vitásek, Kundrátek,

Němec – Erat, Kovář, Kubalík – Růžička, Mertl, Červenka – Radil,

Koukal, Sekáč – Řepík, Horák, Birner.

 

USA: Zapolski – Gunderson, Sanguinetti, Welch, Gilroy, Billins, Blum,

Wisniewski – Ch.Bourque, Greenway, Gionta – Little, Roe, O´Neill –

Donato, Arcobello, Terry – Stoa, McCarthy, Butler – Slater.

 

 

Rusko – Norsko  6:1  (3:0, 2:1, 1:0)

8:54 Grigorenko (Kablukov, Tělegin), 13:25 Gusev (Mozjakin, Dacjuk),

19:20 Vojnov (Gusev, Kaprizov), 28:35 Kalinin (Kovalčuk, Vojnov), 33:06

Něstěrov (Gusev, Dacjuk), 53:15 Tělegin (Grigorenko, Kablukov) – 27:21

Bonsaksen (M.Olimb, K.A.Olimb).

Rozhodčí: Hribik (Čes.), Mayer – Ritter (USA), Kühlmüller (Něm.).

Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Střely na branku: 32:14. Diváků: 3 553.

 

Rusko: Košečkin – Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Něstěrov, Zub, Zubarev,

Jakovlev – Kalinin, Andronov, Kovalčuk – Kaprizov, Dacjuk, Gusev –

Barabanov, Prochorkin, Širokov – Grigorenko, Kablukov, Tělegin –

Mozjakin.

 

Norsko: Haugen (21. Haukeland) – Holös, Nörstebö, Sörvik, Bonsaksen,

Espeland, Ödegaard, Johannesen – P.Thoresen, Roest, Rosseli Olsen –

Hoff, M.Olimb, K.A.Olimb – Reichenberg, Forsberg, S.Thoresen –

Kristiansen, Bastiansen, Röymark – Trettenes.

 

 

Kanada – Finsko  1:0  (0:0, 0:0, 1:0)

40:55 Noreau (O´Dell).

Rozhodčí: Jeřábek (Čes.), Olenin – Lazarev (Rus.), Pihlblad (Švéd.).

Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 30:21. Diváků: 2 265.

 

Kanada: Scrivens (25. Poulin) – Robinson, Lee, Noreau, Genoway,

Goloubef, Gragnani, Stollery – Brulé, Roy, R.Bourque – Vey, Kelly,

Raymond – Wolski, Thomas, Ebbett – Lapierre, O´Dell, Klinkhammer –

Kozun.

 

Finsko: Koskinen – Lepistö, Heiskanen, Lehtonen, Koivisto, Kukkonen,

Ohtamaa, Hietanen – Manninen, Kemppainen, Pyörälä – Tolvanen,

Kontiola, Junttila – Enlund, Koskiranta, Savinainen – Anttila, Lajunen,

Peltola – Osala.

 

 

Německo – Švédsko  4:3 po prodloužení  (2:0, 0:0, 1:3 – 1:0)

13:48 Ehrhoff (Hager, Schütz), 14:17 Noebels (Kink), 48:28 Kahun

(Mauer), 61:30 Reimer (Ehliz, Boyle) – 46:25 Lander (Dahlin, Omark),

49:35 Hersley (Omark, Wikstrand), 51:37 Wikstrand (Zackrisson).

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala (Fin.) – Lhotský (Čes.), Vanoosten

(Kan.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:34. Diváků:

2 092.

 

Německo: Aus den Birken – Boyle, Krupp, J.Müller, Seidenberg,

Hördler, M.Müller, Ehrhoff – Reimer, Hager, Schütz – Plachta, Goc, Wolf

– Ehliz, Kahun, Noebels – Macek, Kink, Mauer – Fauser.

 

Švédsko: Fasth – Kronwall, Bertilsson, Herlsey, Gustafsson, Wikstrand,

Fransson, Dahlin – Lindström, Lindholm, Möller – Pettersson, Lundqvist,

Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Stalberg

– Norman.

 

 

Semifinále:

 

23. února

Rusko – Česko  3:0  (0:0, 2:0, 1:0)

27:47 Gusev (Dacjuk), 28:14 Gavrikov (Tělegin, Grigorenko), 59:39

Kovalčuk (Zub, Zubarev).

Rozhodčí: Iverson (Kan.), Lemelin (USA) – Dahmen (Švéd.), Suominen

(Fin.). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 22:31. Diváků:

4 330.

 

Rusko: Košečkin – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Něstěrov, Zub, Zubarev,

Jakovlev – Andronov, Kalinin, Kovalčuk – Dacjuk, Kaprizov, Gusev –

Širokov, Prochorkin, Barabanov – Grigorenko, Mozjakin, Tělegin –

Kablukov.

 

Česko: Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Kundrátek, Jordán,

Němec – Erat, Kovář, Kubalík – Růžička, Mertl, Červenka – Radil,

Koukal, Sekáč – Řepík, Horák, Birner – Zohorna.

 

 

Německo – Kanada  4:3  (1:0, 3:1, 0:2)

14:43 Macek (Kahun), 23:21 Plachta (Hager), 26:49 Mauer (Goc, Wolf),

32:31 Hager (Plachta, Schütz) – 28:17 Brulé (Lee, Noreau), 42:42

Robinson (Thomas, Raymond), 49:42 Roy (Lee, Noreau).

Rozhodčí: Kubuš (Slov.), Mayer – McIntyre (USA), Otmachov (Rus.).

Vyloučení: 8:5, navíc Brulé na 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2.

Střely na branku: 15:31. Diváků: 4 057.

 

Německo: Aus den Birken – Boyle, Ehrhoff, M.Müller, Seidenberg,

J.Müller, Hördler, Krupp – Reimer, Hager, Ehliz – Plachta, Goc, Kink –

Macek, Kahun, Wolf – Mauer, Fauser, Schütz – Noebels.

 

Kanada: Poulin – Robinson, Lee, Noreau, Genoway, Goloubef,

Gragnani, Stollery – Brulé, Roy, R.Bourque – Thomas, Kelly, Raymond –

Ebbett, Vey, Wolski – Lapierre, O´Dell, Klinkhammer – Kozun.

 

 

O 3. místo:

 

24. února

Kanada – Česko  6:4  (3:1, 0:0, 3:3)

8:57 Ebbett (Robinson, Gragnani), 9:28 Kelly (Goloubef, Klinkhammer),

15:57 Roy (Kozun, R.Bourque), 45:50 Ebbett (Kozun, Goloubef), 49:37

Kelly (Klinkhammer), 55:23 Wolski (Howden) – 9:13 Růžička (Červenka),

46:36 Kovář (Horák, Řepík), 56:26 Červenka (Nakládal, Mertl), 57:55

Červenka (Polášek, Mozík).

Rozhodčí: Olenin (Rus.), Mayer – McIntyre (USA), Otmachov (Rus.).

Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 26:34. Diváků: 4 807.

 

Kanada: Poulin – Robinson, Lee, Noreau, Genoway, Goloubef,

Gragnani, Stollery – Lapierre, O´Dell, Raymond – Kozun, Roy,

R.Bourque – Thomas, Ebbett, Wolski – Howden, Kelly, Klinkhammer –

Vey.

 

Česko: Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Kundrátek, Jordán,

Němec – Erat, Kovář, Kubalík – Růžička, Mertl, Červenka – Radil,

Koukal, Zohorna – Řepík, Horák, Birner.

 

 

Finále:

 

25. února

Rusko – Německo  4:3 po prodloužení  (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)

19:59 Vojnov (Gusev, Kaprizov), 53:21 Gusev (Kaprizov, Dacjuk), 59:04

Gusev (Kaprizov, Zub), 69:40 Kaprizov (Gusev, Vojnov) – 29:32 Schütz

(Macek, Hager), 53:31 Kahun (Mauer, Ehliz), 56:44 J.Müller (Ehliz,

Hördler).

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala – Suominen (Fin.), Dahmen (Švéd.).

Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:25.

Diváků: 5 075.

 

Rusko: Košečkin – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Něstěrov, Zub, Zubarev,

Jakovlev – Andronov, Kalinin, Kovalčuk – Dacjuk, Kaprizov, Gusev –

Širokov, Prochorkin, Barabanov – Tělegin, Mozjakin, Grigorenko –

Kablukov.

 

Německo: Aus den Birken – Boyle, Ehrhoff, Seidenberg, J.Müller,

M.Müller, Hördler, Krupp – Reimer, Hager, Schütz – Macek, Goc,

Noebels – Kink, Mauer, Kahun – Wolf, Ehliz, Fauser  – Plachta.

 

 

Celkové pořadí:

1. Rusko, 2. Německo, 3. Kanada, 4. Česko, 5. Švédsko, 6. Finsko, 7.

USA, 8. Norsko, 9. Slovensko, 10. Slovinsko, 11. Švýcarsko, 12. Korea.

 

 

Rusko:

Igor Šesťorkin, Ilja Sorokin, Vasilij Košečkin – Arťom Zub, Vladislav

Gavrikov, Vjačeslav Vojnov, Andrej Zubarev, Jegor Jakovlev, Alexej

Marčenko, Bogdan Kiselevič, Nikita Něstěrov – Ivan Tělegin, Sergej

Mozjakin, Sergej Andronov, Pavel Dacjuk, Sergej Kalinin, Michail

Grigorenko, Ilja Kablukov, Sergej Širokov, Ilja Kovalčuk, Nikolaj

Prochorkin, Kirill Kaprizov, Vadim Šipačjov, Alexander Barabanov, Nikita

Gusev. Trenéři: Oleg Znarok, Harijs Vitolinš, Igor Nikitin, Rašit Davydov,

Alexej Žamnov.

 

Německo:

Danny Aus Den Birken, Dennis Endras, Timo Pielmeier – Daryl Boyle,

Christian Ehrhoff, Björn Krupp, Jonas Müller, Frank Hördler, Sinan

Akdag, Moritz Müller – Brooks Macek, Marcus Kink, Matthias Plachta,

Frank Mauer, Yannic Seidenberg, Patrick Reimer, Yasin Ehliz, Gerrit

Fauser, Patrick Hager, Felix Schütz, Marcel Goc, Dominik Kahun,

Leonhard Pföderl, David Wolf, Marcel Noebels. Trenéři: Marco Sturm,

Christian Kuenast, Matt McIlvane.

 

Kanada:

Ben Scrivens, Kevin Poulin, Justin Peters – Karl Stollery, Chris Lee,

Chay Genoway, Marc-André Gragnani, Stefan Elliot, Cody Goloubef, Mat

Robinson, Maxim Noreau – Gilbert Brulé, Wojtek Wolski, Derek Roy,

Chris Kelly, Rob Klinkhammer, Brandon Kozun, Quinton Howden, René

Bourque, Andrew Ebbett, Mason Raymond, Eric O´Dell, Maxim Lapierre,

Linden Vey, Christian Thomas. Trenéři: Willie Desjardins, Scott Walker,

Dave King, Craig Woodcroft.

 

Česko:

Patrik Bartošák, Pavel Francouz, Dominik Furch – Ondřej Němec, Jan

Kolář, Michal Jordán, Adam Polášek, Vojtěch Mozík, Ondřej Vitásek,

Tomáš Kundrátek, Jakub Nakládal – Roman Červenka, Michal Birner,

Dominik Kubalík, Martin Růžička, Petr Koukal, Jan Kovář, Roman Horák,

Michal Řepík, Jiří Sekáč, Lukáš Radil, Tomáš Zohorna, Michal Vondrka,

Tomáš Mertl, Martin Erat. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav

Prospal, Jaroslav Špaček.

 

Švédsko:

Jhonas Enroth, Viktor Fasth, Magnus Hellberg – Staffan Kronwall, Mikael

Wikstrand, Patrik Hersley, Johan Fransson, Simon Bertilsson, Rasmus

Dahlin, Erik Gustafsson, Jonas Ahnelöv – Joakim Lindström, Fredrik

Pettersson, Pär Lindholm, Dennis Everberg, Patrik Zackrisson, Joel

Lundqvist, Alexander Bergström, Viktor Stalberg, Dick Axelsson, John

Norman, Oscar Möller, Carl Klingberg, Anton Lander, Linus Omark.

Trenéři: Rikard Groenborg, Johan Garpenlöv, Peter Popovic.

 

Finsko:

Mikko Koskinen, Karri Rämö, Juha Metsola – Mikko Lehtonen, Tommi

Kivistö, Lasse Kukkonen, Sami Lepistö, Juuso Hietanen, Miro

Heiskanen, Miika Koivisto, Atte Ohtamaa – Marko Anttila, Julius Junttila,

Eeli Tolvanen, Joonas Kemppainen, Jani Lajunen, Jonas Enlund, Petri

Kontiola, Mika Pyörälä, Jarno Koskiranta, Oskar Osala, Sakari

Manninen, Teemu Hartikainen, Jukka Peltola, Veli-Matti Savinainen.

Trenéři: Lauri Marjamäki, Ari Hilli, Mikko Manner, Jussi Tapola.

 

USA:

Ryan Zapolski, Brandon Maxwell, David Leggio – Chad Billins, Noah

Welch, Ryan Gunderson, Will Borgen, James Wisniewski, Bobby

Sanguinetti, Jonathon Blum, Matt Gilroy – John McCarthy, Brian O´Neill,

Garrett Roe, Brian Gionta, Broc Little, Bobby Butler, Ryan Donato, Chris

Bourque, Jordan Greenway, Jim Slater, Troy Terry, Mark Arcobello,

Chad Kolarik, Ryan Stoa. Trenéři: Tony Granato, Keith Allain, Chris

Chelios, Scott Young.

 

Norsko:

Lars Haugen, Henrik Haukeland, Henrik Holm – Johannes Johannesen,

Erlend Lesund, Jonas Holös, Mattias Nörstebö, Stefan Espeland, Henrik

Ödegaard, Alexander Bonsaksen, Daniel Sörvik – Mathias Trettenes,

Tommy Kristiansen, Erik Salsten, Anders Bastiansen, Steffen Thoresen,

Martin Röymark, Kristian Forsberg, Ludvig Hoff, Niklas Roest, Ken Andre

Olimb, Patrick Thoresen, Mathis Olimb, Mats Rosseli Olsen, Alexander

Reichenberg. Trenéři: Petter Thoresen, Sjur Nilsen.

 

Slovensko:

Patrik Rybár, Branislav Konrád, Ján Laco – Ivan Baranka, Peter

Čerešňák, Juraj Valach, Tomáš Starosta, Juraj Mikúš, Dominik Graňák,

Michal Čajkovský, Marek Ďaloga – Lukáš Cingel, Michal Krištof, Miloš

Bubela, Andrej Kudrna, Marek Hovorka, Ladislav Nagy, Tomáš Surový,

Patrik Lamper, Tomáš Marcinko, Matej Paulovič, Martin Bakoš, Peter

Ölvecký, Marcel Haščák, Matúš Sukel. Trenéři: Craig Ramsay, Vladimír

Országh, Ján Lašák.

 

Slovinsko:

Gasper Krošelj, Luka Gračnar, Matija Pintarič – Matič Podlipnik, Blaž

Gregorc, Žiga Pavlin, Luka Vidmar, Aleš Kranjc, Mitja Robar, Jurij Repe,

Sabahudin Kovačevič – Žiga Jeglič, David Rodman, Aleš Mušič, Ken

Ograjenšek, Žiga Pance, Marcel Rodman, Rok Tičar, Jan Urbas, Jan

Muršak, Robert Sabolič, Boštjan Goličič, Andrej Hebar, Miha Verlič, Anže

Kuralt. Trenéři: Kari Savolainen, Edo Terglav, Nik Župančič.

 

Švýcarsko:

Jonas Hiller, Tobias Stephan, Leonardo Genoni – Patrick Geering,

Felicien Du Bois, Raphael Diaz, Dominik Schlumpf, Philippe Furrer,

Romain Loeffel, Eric Blum, Ramon Untersander – Vincent Praplan,

Thomas Rüfenacht, Andres Ambühl, Gregory Hofmann, Reto Schäppi,

Simon Bodenmann, Pius Suter, Tristan Scherwey, Fabrice Herzog,

Denis Hollenstein, Enzo Corvi, Simon Moser, Cody Almond, Gaetan

Haas. Trenéři: Patrick Fischer, Tommy Albelin, Christian Wohlwend.

 

Korea:

Matt Dalton, Pak Kje-un, Pak Sung-čo – Čo Jung-on, So Jong-čon,

Bryan Youg, Kim Won-čon, O Hjon-ho, Eric Regan, Alex Plante, I Ton-ko

– Kim Won-čong, Čon Jung-u, Michael Swift, Kim Ki-song, I Jong-čon,

Kim Sang-uk, Mike Testwuide, Brock Radunske, Ahn Jin-hui, Pak

U-sang, Šin Sang-hun, Park Čin-kjo, Čo Min-ho, Šin Sang-u. Trenéři:

Pak Či-sun, Kim U-če, Richard Park, Son Ho-sung.

 

 

Kanadské bodování:

 

  1.

Nikita Gusev

12

(4+8)

  2.

Kirill Kaprizov

  9

(5+4)

  3.

Eeli Tolvanen

  9

(3+6)

  4.

Ilja Kovalčuk

  7

(5+2)

  5.

Patrick Hager

  7

(3+4)

  6.

Maxim Noreau

  7

(2+5)

 

Derek Roy

  7

(2+5)

  8.

Linus Omark

  7

(0+7)

  9. 

Ryan Donato

  6

(5+1)

10.

Jan Muršak

  6

(3+3)

 

 

Bodování českých hráčů:

 

33

Pavel Francouz

6

370

14

2,27

90,5

38

Dominik Furch

0

    x

  x

     x

     x

32

Patrik Bartošák

0

    x

  x

     x

     x

 

62

Michal Řepík

6

3

2

5

 2

0

43

Jan Kovář

6

3

2

5

 2

2

10

Roman Červenka

6

3

1

4

 1

4

29

Jan Kolář

6

1

2

3

 0

4

16

Michal Birner

6

0

3

3

 3

0

51

Roman Horák

6

0

3

3

-2

0

18

Dominik Kubalík

5

2

0

2

 1

2

27

Martin Růžička

5

1

1

2

 0

2

87

Jakub Nakládal

6

0

2

2

 1

6

65

Vojtěch Mozík

6

0

2

2

-1

6

84

Tomáš Kundrátek

5

1

0

1

 0

0

47

Michal Jordán

5

1

0

1

-1

2

42

Petr Koukal

6

1

0

1

-3

2

86

Tomáš Mertl

6

0

1

1

 1

0

61

Adam Polášek

6

0

1

1

 1

2

64

Jiří Sekáč

5

0

1

1

-2

0

91

Martin Erat

6

0

1

1

-3

4

82

Michal Vondrka

1

0

0

0

 0

0

74

Ondřej Vitásek

2

0

0

0

 0

0

23

Ondřej Němec

6

0

0

0

-1

2

69

Lukáš Radil

6

0

0

0

-2

4

79

Tomáš Zohorna

5

0

0

0

-3

2