Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ SVĚTA 2008 (2.část)

6. 4. 2011

 

Čtvrtfinále:

 

14.května

Švédsko – Česko  3:2 po prodloužení  (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

27:43 Hörnqvist (Stralman, N.Bäckström), 56:22 M.Nilson (Johansson, R.Wallin),

63:15 Weinhandl (Stralman, M.Nilson) – 30:28 Rolinek (Kotalík, Plekanec),

52:19 Vrbata z trestného střílení.

Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Ronn – Fonselius (Fin.), De Haan (Kan.).

Vyloučení: 4:5, navíc Kohn na 10 minut. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:31.

Diváků: 9 787.

 

Švédsko: Lundqvist - Stralman, K.Jönsson, Edler, Murray, Johansson, Frögren,

N.Wallin - Hörnqvist, N.Bäckström, R.Nilsson - M.Nilson, R.Wallin, Ekman -

Weinhandl, Martensson, Ledin - Holmqvist, Warg, Andersson - Fabricius.

 

Česko: Hnilička - Židlický, T.Kaberle, Rozsíval, Kuba, Z.Michálek, Čáslava - Erat,

Hlinka, Eliáš - Kotalík, Plekanec, Rolinek - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Irgl,

Novotný, Kohn - Skuhravý.

 

 

Kanada – Norsko  8:2  (2:1, 3:1, 3:0)

0:37 Heatley, 11:02 Getzlaf (St.Louis, Heatley), 29:57 Toews (Keith, D.Roy),

34:08 D.Roy (Toews, Green), 36:50 D.Roy (Toews, Doan), 44:10 Nash (Green,

Heatley), 50:44 Nash (Getzlaf), 51:40 D.Roy – 7:51 Ask (Trygg, Bastiansen),

25:32 Olimb (Spets, Bastiansen).

Rozhodčí: Bulanov, Poljakov – Oskirko (Rus.), Deďulja (Běl.). Vyloučení: 9:11.

Využití: 4:1. Střely na branku: 39:24. Diváků: 9 192.

 

Kanada: Ward - Jovanovski, Bouwmeester, Hamhuis, Staios, Burns, Keith, Green -

Heatley, Getzlaf, Nash - D.Roy, Spezza, Doan - St.Louis, Toews, Kunitz - Chimera,

Sharp, Mayers – Gagner.

 

Norsko: Grotnes - Holos, Jakobsen, Mats Trygg, Myrvold, Odegaard, Kaunismäki,

Ryman - Skroeder, M.Hansen, Zuccarello Aasen - Holtet, Ask, Roymark - Olimb,

Bastiansen, Spets - K.Forsberg, Froshaug, Nygard.

 

 

Rusko – Švýcarsko  6:0  (3:0, 3:0, 0:0)

1:14 Sjomin (Grebeškov), 2:18 Afinogenov (Zaripov), 6:23 Zaripov, 21:22 S.Fjodorov

(Grebeškov, Kornějev), 26:37 Afinogenov (Zaripov, Tereščenko), 38:07 Ovečkin

(Kornějev, Nabokov).

Rozhodčí: Országh (Slov.), Pellerin (Kan.) – Feola (USA), Schroeter (Něm.).

Vyloučení: 2:7, navíc Kovalčuk na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0.

Střely na branku: 30:22. Diváků: 12 096.

 

Rusko: Nabokov - Nikulin, A.Markov, Kornějev, Grebeškov, Proškin, Ťjutin, D.Markov,

Kalinin - Morozov, Zinovjev, Kovalčuk - Sjomin, S.Fjodorov, Ovečkin - Sušinskij,

Gorovikov, Mozjakin - Afinogenov, Tereščenko, Zaripov.

 

Švýcarsko: M.Gerber (27.Hiller) - Blindenbacher, Bezina, B.Gerber, Vauclair,

Furrer, Seger, Forster, Diaz - Deruns, Jeannin, Reichert - Sannitz, Monnet, Sprunger

- Paterlini, Ziegler, Lemm - Bärtschi, Ambühl, Di Pietro.

 

 

USA – Finsko  3:2 po prodloužení  (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

10:14 T.Ruutu (O.Jokinen), 25:45 Niskala (O.Jokinen, Selänne), 63:59 Lepistö

(S.Koivu, Selänne) - 55:44 Kessel (Gleason), 56:21 Stafford (Burish).

Rozhodčí: Lärking, Vinnerborg – Ulriksson (Švéd.), Losier (Kan.). Vyloučení: 4:5.

Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:24. Diváků: 9 176.

 

Finsko: Bäckström - Jokela, Koistinen, Väänänen, Salmela, Niemi, Luoma,

Lepistö, Niskala - Selänne, S.Koivu, Peltonen - T.Ruutu, M.Koivu, O.Jokinen -

J.Jokinen, Kapanen, Pihlström - Pirnes, Hahl, Pyörälä.

 

USA: Esche - P.Martin, Leopold, Stuart, Greene, Gleason, Gilbert, Ballard -

D.Brown, Mueller, Pominville - Parisé, Kessel, Kane - Burish, O´Sullivan, Stafford

- Stempniak, Dubinsky, Backes - Booth.

 

 

Semifinále:

 

16.května

Kanada – Švédsko  5:4  (1:1, 4:2, 0:1)

5:35 Heatley (Burns, Green), 23:58 Getzlaf (Green), 28:31 Mayers (Chimera,

Spezza), 32:29 Nash (Getzlaf, Heatley), 39:53 Green (Leclaire) – 19:15 Stralman

(Weinhandl, Ledin), 22:46 N.Wallin (Martensson, Weinhandl), 31:26 Stralman

(R.Nilsson), 54:21 Warg (Fabricius, N.Wallin).

Rozhodčí: Looker (USA), Ronn – Fonselius (Fin.), Novák (Slov.). Vyloučení: 4:7.

Využití. 3:1. Střely na branku: 39:34. Diváků: 13 026.

 

Kanada: Leclaire - Staios, Jovanovski, Hamhuis, Bouwmeester, Keith, Green,

Burns - Heatley, Getzlaf, Nash - Doan, Toews, Chimera - Sharp, Spezza, D.Roy

- St.Louis, E.Staal, Kunitz – Mayers.

 

Švédsko: Lundqvist (41.Tellqvist) - Stralman, Murray, Edler, N.Wallin, Johansson,

Frögren, Fernholm - Hörnqvist, N.Bäckström, R.Nilsson - M.Nilson, R.Wallin,

Ekman - Weinhandl, Martensson, Ledin - Warg, Andersson, Fabricius - Holmqvist

 

 

Rusko – Finsko  4:0  (1:0, 1:0, 2:0)

13:41 S.Fjodorov (Sjomin, Ovečkin), 23:44 Zaripov (A.Markov, Zinovjev),

52:15 Morozov (Nikulin, Zinovjev), 57:56 Sušinskij (Tereščenko).

Rozhodčí: Kurmann, Reiber (Švýc.) – Deďulja (Běl.), Losier (Kan.). Vyloučení: 5:7.

Využití: 1:0. Střely na branku: 27:24. Diváků: 11 159.

 

Rusko: Nabokov - Nikulin, A.Markov, Kornějev, Grebeškov, D.Markov, Kalinin,

Proškin, Ťjutin - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Sjomin, S.Fjodorov, Ovečkin - Sušinskij,

Gorovikov, Mozjakin - Afinogenov, Tereščenko, Radulov.

 

Finsko: N.Bäckström - Jokela, Koistinen, Väänänen, Salmela, Lepistö, Luoma,

Niemi, Niskala - Selänne, S.Koivu, Peltonen - T.Ruutu, M.Koivu, O.Jokinen -

J.Jokinen, Kapanen, Pihlström - Pirnes, Hahl, Pyörälä.

 

 

O 3.místo:

 

17.května

Finsko – Švédsko  4:0  (2:0, 0:0, 2:0)

11:31 Pihlström (N.Kapanen, Hyvönen), 13:44 Niskala (Peltonen),

42:18 Pihlström (Hyvönen), 57:35 M.Koivu.

Rozhodčí: Pellerin (Kan.), Piechaczek (Něm) – Losier (Kan.), Oskirko (Rus.).

Vyloučení: 8:5. Využití. 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 13:36. Diváků: 12 009.

 

 

Finále:

 

18.května

Rusko – Kanada  5:4 po prodloužení  (1:3, 1:1, 2:0 – 1:0)

1:23 Sjomin (Ovečkin, S.Fjodorov), 21:14 Sjomin (Kornějev, A.Markov),

48:56 Tereščenko (Sjomin, Ťjutin), 54:46 Kovalčuk (Proškin, Radulov),

62:42 Kovalčuk (S.Fjodorov, Ovečkin) – 3:54 Burns (D.Roy, Green), 9:17 Kunitz,

14:51 Burns (St.Louis, Heatley), 29:56 Heatley (Getzlaf).

Rozhodčí: Lärking, Vinnerborg (Švéd.) – Feola (USA), Fonselius (Fin.).

Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 32:29. Diváků: 13 339.

 

Rusko: Nabokov - Nikulin, A.Markov, Kornějev, Grebeškov, Proškin, Ťjutin,

D.Markov, Kalinin - Morozov, Zinovjev, Kovalčuk - Sjomin, S.Fjodorov, Ovečkin -

Sušinskij, Gorovikov, Zaripov - Afinogenov, Tereščenko, Radulov.

 

Kanada: Ward - Staios, Jovanovski, Bouwmeester, Hamhuis, Burns, Keith,

Green - Heatley, Getzlaf, Nash - St.Louis, E.Staal, Kunitz - D.Roy, Toews, Doan

- Sharp, Spezza, Chimera - Mayers.

 

 

Celkové pořadí:

1.Rusko, 2.Kanada, 3.Finsko, 4.Švédsko, 5.Česko, 6.USA, 7.Švýcarsko, 8.Norsko,

9.Bělorusko, 10.Německo, 11.Lotyšsko, 12.Dánsko, 13.Slovensko, 14.Francie,

15.Slovinsko, 16.Itálie.

 

 

Rusko:

Jevgenij Nabokov, Michail Birjukov, Alexander Jeremenko – Ilja Nikulin, Dmitrij

Vorobjev, Dmitrij Kalinin, Konstantin Kornějev, Denis Grebeškov, Vitalij Proškin,

Fjodor Tjutin, Andrej Markov, Daniil Markov – Alexander Ovečkin, Sergej Mozjakin,

Konstantin Gorovikov, Danis Zaripov, Alexej Těreščenko, Alexander Sjomin, Sergej

Fjodorov, Maxim Sušinskij, Sergej Zinovjev, Alexander Radulov, Maxim Afinogenov,

Ilja Kovalčuk, Alexej Morozov. Trenéři: Vjačeslav Bykov, Igor Zacharkin.

 

Kanada:

Cam Ward, Pascal Leclaire, Mathieu Garon – Dan Hamhuis, Jay Bouwmeester, Marc

Giordano, Brent Burns, Duncan Keith, Steve Staios, Mike Green, Ed Jovanovski –

Derek Roy, Patrick Sharp, Eric Staal, Chris Kunitz, Dany Heatley, Jonathan Toews,

Shane Doan, Jamal Mayers, Jason Chimera, Martin St.Louis, Ryan Getzlaf, Rick

Nash, Sam Gagner, Jason Spezza. Trenéři: Ken Hitchcock, Craig MacTavish,

Michael Johnston, Pat Burns.

 

Finsko:

Niklas Bäckstrom, Petri Vehanen, Karri Ramö – Ville Koistinen, Ossi Väänänen,

Antti-Jussi Niemi, Mikko Luoma, Janne Niskala, Mikko Jokela, Anssi Salmela, Sami

Lepistö – Teemu Selänne, Mikko Koivu, Esa Pirnes, Saku Koivu, Olli Jokinen, Tuomo

Ruutu, Ville Peltonen, Hannes Hyvönen, Sean Bergenheim, Riku Hahl, Jussi Jokinen,

Mika Pyörälä, Antti Pihlström, Niko Kapanen. Trenéři: Doug Shedden, Timo

Lehtonen, Jukka Jalonen.

 

Švédsko:

Henrik Lundqvist, Stefan Liv, Mikael Tellqvist – Douglas Murray, Daniel Fernholm,

Magnus Johansson, Niclas Wallin, Alexander Edler, Jonas Frögren, Kenny Jönsson,

Anton Stralman – Nils Ekman, Tony Martensson, Patric Hörnqvist, Karl Fabricius,

Rickard Wallin, Johan Andersson, Michael Holmqvist, Nicklas Bäckström, Marcus

Nilson, Robert Nilsson, Daniel Widding, Fredrik Warg, Mattias Weinhandl, Per Ledin.

Trenéři: Bengt-Ake Gustafsson, Jan Karlsson, Anders Eldebrink.

 

Česko:

Milan Hnilička, Marek Pinc, Adam Svoboda – Marek Židlický, Zbyněk Michálek,

Tomáš Kaberle, Michal Rozsíval, Jan Hejda, Petr Čáslava, Filip Kuba – Martin Erat,

Martin Hanzal, Aleš Kotalík, Jiří Novotný, Tomáš Plekanec, Jaroslav Hlinka,

Ladislav Kohn, Radim Vrbata, Jakub Klepiš, Zbyněk Irgl, Patrik Eliáš, Václav

Skuhravý, Tomáš Fleischmann, Tomáš Rolinek, David Krejčí. Trenéři: Alois

Hadamczik, Josef Paleček, František Musil.

 

USA:

Robert Esche, Tim Thomas, Craig Anderson – Keith Ballard, Jordan Leopold, Matt

Greene, Timothy Gleason, Paul Martin, Mark Stuart, James Wisniewski, Tom Gilbert

David Booth, Phil Kessel, Patrick O´Sullivan, Jeff Halpern, Lee Stempniak,

Brandon Dubinsky, Zach Parise, Drew Stafford, Dustin Brown, Jason Pominville,

Adam Burish, David Backes, Patrick Kane, Peter Mueller. Trenéři: John Tortorella,

Mike Sullivan, Kurt Kleinendorst.

 

Švýcarsko:

Martin Gerber, Jonas Hiller, Ronnie Rüeger – Beat Gerber, Julien Vauclair, Severin

Blindenbacher, Raphael Diaz, Beat Forster, Mathias Seger, Philippe Furrer, Goran

Bezina – Andreas Ambühl, Roman Wick, Paul di Pietro, Thomas Deruns, Thierry

Paterlini, Thibaut Monet, Sandy Jeannin, Marc Reichert, Thomas Ziegler, Raffaele

Sannitz, Patrick Bartschi, Romano Lemm, Julien Sprunger, Peter Guggisberg.

Trenéři: Ralph Krueger, Jakob Koelliker, Peter Lee.

 

Norsko:

Pal Grotnes, Andre Lysenstön, Ruben Smith – Juha Kaunismäki, Jonas Holos,

Tommy Jakobsen, Erik Ryman, Matthias Holmstedt, Mats Trygg, Henrik Odegaard,

Anders Myrvold – Mads Hansen, Marius Holter, Lars Erik Spets, Eirik Skadsdammen,

Per-Age Skröder, Anders Bastiansen, Morten Ask, Martin Roymark, Kristian

Forsberg, Mats Froshaug, Kjell Richard Nygard, Mathis Olimb, Mats Zuccarello

Aasen. Trenéři: Roy Johansen, Robert Sjur Nilsen, Erik-Per Alcen, George Kingston.

 

Bělorusko:

Vitalij Koval, Dmitrij Milčakov, Stěpan Gorjačevskich – Oleg Leontěv, Alexander

Makrickij, Vladimir Denisov, Ruslan Salej, Sergej Kolosov, Alexander Žurik, Sergej

Baško, Viktor Kosťjučenok – Andrej Michaljev, Oleg Antoněnko, Aleksandr Kulakov,

Alexej Ugarov, Dmitrij Meleško, Sergej Zadělenov, Andrej Kosticyn, Konstantin

Kolcov, Jaroslav Čupris, Alexej Kaljužnyj, Sergej Kosticyn, Dmitrij Dudik, Michail

Grabovskij, Jevgenij Kurilin. Trenéři: Curt Fraser, Glen Hanlon, Eduard Zankovec,

Vladimir Cypljakov.

 

Německo:

Dimitrij Pätzold, Dimitrij Kotschnew, Robert Müller – Jason Holland, Dennis

Seidenberg, Christopher Schmidt, Sebastian Osterloh, Christoph Schubert, Michael

Bakos, Andreas Renz, Frank Hordler, Andre Reiss – Sven Felski, Stefan Ustorf,

Michael Wolf, Marco Sturm, John Tripp, Andre Rankel, Michael Hackert, Yannic

Seidenberg, Florian Busch, Christoph Ullmann, Marcel Goc, Petr Fical, Philip

Gogulla. Trenéři: Uwe Krupp, Ernst Höfner, Klaus Merk.

 

Lotyšsko:

Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs, Dmitrijs Zabotinskis – Rodrigo Lavinš, Arvids

Rekis, Agris Saviels, Guntis Galvinš, Aleksandrs Jerofejevs, Georgijs Pujacs, Jekabs

Redlihs, Krisjanis Redlihs – Janis Sprukts, Juris Stals, Viktors Blinovs, Martins

Karsums, Lauris Darzinš, Kaspars Daugavinš, Herberts Vasiljevs, Aleksejs Širokovs,

Aleksandrs Niživijs, Armands Berzinš, Mikelis Redlihs, Aleksandrs Macijevskis,

Raitis Ivanans, Martins Cipulis. Trenéři: Olegs Znaroks, Vladimirs Krikunovs, Harijs

Vitolinš, Michails Vasilonoks.

 

Dánsko:

Peter Hirsch, Patrick Galbraith, Simon Nielsen – Mads Schaarup, Mads Boedker,

Daniel Nielsen, Stefan Lassen, Jesper Damgaard, Kasper Degn, Mads Christensen,

Andreas Andreasen, Morten Dahlmann – Bo Nordby, Kim Lykkeskov, Morten Green,

Christoffer Kjaergaard, Jannik Hansen, Mads Christensen, Kim Staal, Lars Eller,

Thor Dresler, Rasmus Olsen, Morten Madsen, Nichlas Hardt, Peter Regin.

Trenéři: Mike Sirant, Mats Mejdevi, Stefan Lunner, Ken Babey.

 

Slovensko:

Ján Lašák, Peter Budaj, Karol Križan – Martin Štrbák, René Vydarený, Dominik

Graňák, Ľubomír Višňovský, Tomáš Starosta, Ivan Majeský, Branislav Mezei, Peter

Podhradský, Andrej Sekera – Peter Húževka, Juraj Kolník, František Skladaný,

Radovan Somík, Tibor Melichárek, Ivan Čiernik, Robert Petrovický, Andrej

Podkonický, Miroslav Kováčik, Juraj Mikúš, Andrej Kollár, Peter Fabuš, Marcel

Hossa. Trenéři: Július Šupler, Peter Oremus, Miroslav Miklošovič.

 

Francie:

Cristobal Huet, Fabrice L´Henry, Eddy Ferhi – Vincent Bachet, Benoit Quessandier,

Baptiste Amar, Mathieu Mille, Jean Francois Bonnard, Simon Lacroix, Nicolas Besch,

Teddy Trabichet – Yorick Treille, Laurent Meunier, Francois Rozenthal, Jonathan

Zwikel, Luc Tardif, Olivier Coqueux, Damien Raux, Julien Desrosiers, Anthoine

Lussier, Laurent Gras, Pierre Edouard Bellemare, Sebastien Bordeleau, Sacha

Treille, Kevin Hecquefeuille. Trenéři: David Henderson, Pierre Pousse.

 

Slovinsko:

Robert Kristan, Gaber Glavič, Andrej Hočevar – Andrej Tavželj, Dejan Varl, Damjan

Dervarič, Miha Rebolj, Aleš Kranjc, Mitja Robar, Jakob Milovanovič, Uroš Vidmar –

Tomaž Razingar, Anže Kopitar, David Rodman, Rok Pajič, Boris Pretnar, Egon Murič,

Aleš Mušič, Jurij Goličič, Gregor Polončič, Marcel Rodman, Anže Terlikar, Marjan

Manfred, Andrej Hebar, Tomo Hafner. Trenéři: Mats Waltin, Matjaz Kopitar, Andrej

Brodnik.

 

Itálie:

Günther Hell, Thomas Tragust, Adam Russo – Carter Trevisani, Michele

Strazzabosco, Armin Hofer, Andre Signoretti, Carlo Lorenzi, Andreas Lutz, Armin

Helfer, Christian Borgatello – Marco Insam, Giorgio de Bettin, Giulio Scandella,

Roland Ramoser, John Parco, Pat Iannone, Paolo Bustreo, Stefano Margoni, Mario

Chitarroni, Manuel de Toni, Jason Cirone, Jonathan Pittis, Luca Ansoldi, Nicola

Fontanive. Trenéři: Fabio Polloni, Michel Goulet, Raffaele Tendi, James Corsi.

 

 

Kanadské bodování:

 

  1.

Dany Heatley

20

(12+8)

  2.

Ryan Getzlaf

14

(3+11)

  3.

Alexader Sjomin

13

  (6+7)

  4.

Rick Nash

13

  (6+7)

  5.

Mattias Weinhandl

13

  (5+8)

  6. 

Alexander Ovečkin

12

  (6+6)

  7.

Sergej Fjodorov

12

  (5+7)

  8.

Mike Green

12

  (4+8)

  9.

Phil Kessel

10

  (6+4)

10.

Derek Roy

10

  (5+5)

 

 

Bodování českých hráčů:

 

33

Milan Hnilička

6

371

16

2,59

87,8

97

Marek Pinc

1

  60

  2

2,00

85,7

31

Adam Svoboda

0

    x

  x

     x

     x

 

15 

Tomáš Kaberle

7

1

9

10 

 1

  0

26

Patrik Eliáš

7

6

3

  9

-3

  6

19

Radim Vrbata

7

5

2

  7

 3

  4

12

Aleš Kotalík

7

5

2

  7

-1

  0

10

Martin Erat

7

2

4

  6

-4

14

43

Tomáš Fleischmann

7

2

3

  5

 6 

  0

  3

Marek Židlický

7

1

4

  5

 4

  6

17

Jaroslav Hlinka

6

1

3

  4

-2

  2

60

Tomáš Rolinek

7

2

1

  3

 2

  2

71

Filip Kuba

7

1

2

  3

 4

  4

24

Zbyněk Irgl

7

1

2

  3

 1

  2

11

Martin Hanzal

5

0

3

  3

 3

  8

14

Tomáš Plekanec

4

0

3

  3

 0

  2

13

Jiří Novotný

7

1

1

  2

 1

  2

35

Jan Hejda

6

1

0

  1

 0

  0

20

Jakub Klepiš

4

0

1

  1

 0  

  0

18

Ladislav Kohn

5

0

1

  1

 0

14

28

Michal Rozsíval

4

0

0

  0

 1

  0

64

David Krejčí

5

0

0

  0

 0

  2

34

Václav Skuhravý

2

0

0

  0

-1

  0

36

Petr Čáslava

7

0

0

  0

-2

  4

 4

Zbyněk Michálek

7

0

0

  0

-7

  6

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář