Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ SVĚTA 2009 (2.část)

8. 4. 2011

 

Čtvrtfinále:

 

6.května

Rusko – Bělorusko  4:3  (0:0, 3:3, 1:0)

25:18 Proškin (Kovalčuk, Těreščenko), 36:39 Aťušov (Radulov, Saprykin),

37:02 Frolov (Radulov), 47:22 Kovalčuk (Morozov) - 22:39 Kolcov (Grabovskij,

Antoněnko), 33:52 Antoněnko (Grabovskij, Kaljužnyj), 39:22 Salej (Antoněnko,

Grabovskij).

Rozhodčí: Rönn (Fin.), Zalaski (Kan.) - Semjonov (Est.), Winnekens (Něm.).

Vyloučení: 8:5.  Využití: 0:2. Střely na branku: 32:22. Diváků: 8 337.

 

Rusko: Bryzgalov (41.Jeremenko) - Nikulin, Proškin, Višněvskij, Tverdovskij,

Kalinin, Aťušov, Kornějev, Grebeškov - Morozov, Těreščenko, Kovalčuk - Žerděv,

Zinovjev, Frolov - Radulov, Gorovikov, Saprykin - Mozjakin, Kurjanov, Perežogin.

 

Bělorusko: Mezin - Rjadinskij, Salej, Denisov, Korobov, Usenko, Kosťjučenok,

Baško, Antonov - Kolcov, Stas, Děmagin - Ugarov, Kaljužnyj, Grabovskij - Čupris,

Michalev, Stefanovič - Kulakov, Kovyršin, Antoněnko.

 

 

USA – Finsko  3:2  (0:0, 3:2, 0:0)

30:31 Brown (Suter, Hainsey), 32:11 Oshie (Backes, Okposo), 34:19 Suter

(Blake, C.Wilson) – 20:57 N.Kapanen (Hagman, Miettinen), 37:50 Hyvönen

(Immonen).

Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Reiber (Švýc.) - Blümel (Čes.), De Haan (Kan).

Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:49. Diváků: 9 334.

 

USA: Esche - Hainsey, Suter, Johnson, Liles, Ballard, Niskanen, Bogosian -

Brown, Backes, Blake - O´Sullivan, Okposo, Oshie - Pavelski, Higgins, Shannon

- Stafford, Stempniak, C.Wilson - Foligno.

 

Finsko: Rinne - M.Lehtonen, Kukkonen, Niskala, Salmela, Jaakola, Niinimaa

- Miettinen, N.Kapanen, Hagman - Pihlman, Immonen, S.Kapanen - Hyvönen,

Pyörälä, Hytönen - Santala, Komarov, J.Ruutu.

 

 

7.května

Kanada – Lotyšsko  4:2  (0:0, 3:1, 1:1)

26:37 Heatley (Roy, Weber), 34:03 Hamhuis (Stamkos, Doughty), 37:47 Stamkos

(Hamhuis), 43:07 Lombardi (Armstrong, Coburn) - 37:30 Galvinš (Vasiljevs),

41:27 Vasiljevs (Niživijs, Širokovs).

Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Ország (Slov.) - Kiča (Ukr.), Oskirko (Rus.).

Vyloučení: 8:7, navíc Hamhuis a Darzinš na 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.

Střely na branku: 48:23. Diváků: 8 042.

 

Kanada: Mason - Weber, Hamhuis, Vlasic, Coburn, Doughty, Phillips - Heatley,

Spezza, Roy - St.Louis, Stamkos, Doan - Horcoff, Fisher, Zajac - Lombardi,

Armstrong, Upshall.

 

Lotyšsko: Masalskis - Skrastinš, K.Redlihs, Galvinš, Pujacs, Lavinš, Sotnieks,

Bartulis, Jerofejevs, Sorokins - Sprukts, Darzinš, Ankipans - Vasiljevs, Niživijs,

Cipulis - Dzerinš, M.Redlihs, Berzinš - Širokovs, Cipruss.

 

 

Švédsko – Česko  3:1  (0:0, 2:0, 1:1)

23:53 Weinhandl (Johansson), 38:49 Tärnström (Weinhandl, Martensson),

57:46 K.Jönsson (Nilson, Persson) - 48:48 Čajánek (Rolinek).

Rozhodčí: Looker, Sterns - Feola (USA), Orelma (Fin.). Vyloučení: 11:11. Využití: 2:0.

V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:20. Diváků: 10 415.

 

Švédsko: Gustavsson - Oduya, Tärnström, Johansson, Gunnarsson, K.Jönsson,

Stralman, Akerman, Grossmann - Nilson, Wallin, Huselius - Weinhandl, Martensson,

Eriksson - Omark, Harju, Thörnberg - Berglund, Persson, Andersson.

 

Česko: Štěpánek - Židlický, Čáslava, Rachůnek, Blaťák, Polák, Němec - Jágr,

Čajánek, Hemský - Michálek, Plekanec, Eliáš - Hlinka, Vašíček, Olesz - Kotalík,

Marek, Rolinek - Klepiš.

 

 

Semifinále:

 

8.května

Rusko – USA  3:2  (0:0, 2:2, 1:0)

31:20 Kovalčuk (Zinovjev), 34:25 Frolov (Kovalčuk), 58:13 Gorovikov (Radulov,

I.Nikulin) - 23:46 Brown, 38:03 Okposo (Hainsey, Liles).

Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Vinnerborg - Sabelström (Švéd.), Wirth (Švýc.).

Vyloučení: 3:3.  Využití: 1:0. Střely na branku: 23:20. Diváků: 11 057.

 

Rusko: Bryzgalov - Nikulin, Proškin, Višněvskij, Tverdovskij, Kalinin, Aťušov,

Kornějev, Grebeškov - Morozov, Těreščenko, Kovalčuk - Perežogin, Zinovjev,

Frolov - Radulov, Gorovikov, Saprykin - Mozjakin, Kurjanov.

 

USA: Esche - Hainsey, Suter, Johnson, Liles, Ballard, Niskanen, Bogosian -

O´Sullivan, Brown, Blake - Okposo, Backes, Oshie - Pavelski, Higgins, Shannon

- Stafford, Stempniak, C.Wilson - Foligno.

 

 

Kanada – Švédsko  3:1  (1:0, 2:0, 0:1)

6:51 Roy (St.Louis, Stamkos), 29:53 Horcoff (Fisher), 30:38 Roy (Heatley) –

46:14 Eriksson (Martensson).

Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kurmann (Švýc.) - Valach (Slov.), Winnekens (Něm.).

Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:26. Diváků: 11 477.

 

Kanada: Roloson - Weber, Hamhuis, Doughty, Vlasic, Phillips, Coburn - Heatley,

Spezza, Roy - St.Louis, Stamkos, Doan - Horcoff, Fisher, Zajac - Lombardi,

Armstrong, Upshall.

 

Švédsko: Gustavsson - Oduya, Tärnström, Johansson, Gunnarsson, K.Jönsson,

Stralman, Grossmann - Nilson, Wallin, Huselius - Weinhandl, Martensson, Eriksson

- Omark, Harju, Thörnberg - Berglund, Persson, Andersson.

 

 

O 3.místo:

 

10.května

Švédsko – USA  4:2  (0:0, 2:1, 2:1)

33:24 Eriksson (Martensson, Weinhandl), 35:57 Martensson (Weinhandl, Eriksson),

49:00 Gunnarsson (Weinhandl), 59:59 Oduya (K.Jönsson) - 25:14 Johnson (Liles),

42:15 Pavelski.

Rozhodčí: Kadyrov (Rus.), Reiber (Švýc.) - Kiča (Ukr.), Orelma (Fin.).

Vyloučení: 8:11. Využití: 4:1. Střely na branku: 28:39. Diváků: 11 249.

 

 

Finále:

 

10.května

Rusko – Kanada  2:1  (1:1, 1:0, 0:0)

12:59 Saprykin (Aťušov, Kalinin), 34:30 Radulov (Gorovikov, Saprykin) -

5:37 Spezza (Doan, Weber).

Rozhodčí: Ország (Slov.), Rönn (Fin.) - Blümel (Čes.), Feola (USA). Vyloučení: 2:3.

Využití: 1:0. Střely na branku: 17:38. Diváků: 11 454.

 

Rusko: Bryzgalov - Nikulin, Proškin, Višněvskij, Tverdovskij, Kalinin, Aťušov,

Kornějev, Grebeškov - Morozov, Těreščenko, Kovalčuk - Perežogin, Zinovjev, Frolov

- Radulov, Gorovikov, Saprykin - Mozjakin, Kurjanov.

 

Kanada: Roloson - Weber, Hamhuis, Doughty, Vlasic, Phillips, Coburn - Horcoff,

Fisher, Zajac - St.Louis, Stamkos, Roy - Heatley, Spezza, Doan - Lombardi,

Armstrong, Upshall.

 

 

Celkové pořadí:

1.Rusko, 2.Kanada, 3.Švédsko, 4.USA, 5.Finsko, 6.Česko, 7.Lotyšsko, 8.Bělorusko,

9.Švýcarsko, 10.Slovensko, 11.Norsko, 12.Francie, 13.Dánsko, 14.Rakousko,

15.Německo, 16.Maďarsko.

 

 

Rusko:

Ilja Bryzgalov, Alexander Jeremenko, Vasilij Košečkin – Vitalij Višněvskij, Ilja Nikulin,

Anton Volčenkov, Dmitrij Kalinin, Konstantin Kornějev, Vitalij Aťušov, Denis

Grebeškov, Vitalij Proškin, Oleg Tverdovskij – Sergej Mozjakin, Nikolaj Žerděv,

Alexander Perežogin, Anton Kurjanov, Konstantin Gorovikov, Alexej Těreščenko,

Alexander Frolov, Danis Zaripov, Sergej Zinovjev, Alexander Radulov, Ilja Kovalčuk,

Oleg Saprykin, Alexej Morozov. Trenéři: Vjačeslav Bykov, Igor Zacharkin.

 

Kanada:

Dwayne Roloson, Chris Mason, Josh Harding – Dan Hamhuis, Drew Doughty, Chris

Phillips, Luke Schenn, Shea Weber, Ian White, Joel Kwiatkowski, Marc-Édouard

Vlasic, Braydon Coburn – Scottie Upshall, Derek Roy, Shawn Horcoff, Mike Fisher,

Dany Heatley, Travis Zajac, Steven Stamkos, Matthew Lombardi, Shane Doan, Colby

Armstrong, Martin St.Louis, James Neal, Jason Spezza. Trenéři: Lindy Ruff, Barry

Trotz, Dave Tippett.

 

Švédsko:

Jonas Gustavsson, Stefan Liv, Johan Holmqvist – Nicklas Grossmann, Johan

Akerman, Magnus Johansson, Johnny Oduya, Carl Gunnarsson, Dick Tärnström,

Kenny Jönsson, Anton Stralman, Tobias Enström – Tony Martensson, Martin

Thörnberg, Patrik Berglund, Rickard Wallin, Johan Andersson, Joel Lundqvist, Loui

Eriksson, Niklas Persson, Linus Omark, Johan Harju, Marcus Nilson, Kristian

Huselius, Mattias Weinhandl. Trenéři: Bengt-Ake Gustafsson, Roger Rönnberg,

Anders Eldebrink.

 

USA:

Robert Esche, Al Montoya, Scott Clemmensen – Keith Ballard, Jack Johnson, Zach

Bogosian, Matt Niskanen, Ron Hainsey, Peter Harrold, John-Michael Liles, Ryan

SuterJoe Pavelski, Kyle Okposo, Patrick O´Sullivan, Nick Foligno, Christopher

Higgins, Drew Stafford, Lee Stempniak, Dustin Brown, Ryan Shannon, Colin Wilson,

David Backes, Colin Stuart, Jason Blake, T.J.Oshie. Trenéři: Ron Wilson, Scott

Gordon.

 

Finsko:

Pekka Rinne, Karri Ramö, Juuso Riksman – Petteri Nummelin, Ville Koistinen, Lasse

Kukkonen, Topi Jaakola, Janne Niskala, Anssi Salmela, Mikko Lehtonen, Janne

Niinimaa – Hannes Hyvönen, Niklas Hagman, Antti Miettinen, Tommi Santala, Sami

Kapanen, Jarkko Immonen, Kalle Kerman, Mika Pyörälä, Niko Kapanen, Leo

Komarov, Tuomas Pihlman, Juha-Pekka Hytönen, Jarkko Ruutu, Ville Vahalahti.

Trenéři: Jukka Jalonen, Timo Lehkonen, Risto Dufva.

 

Česko:

Jakub Štěpánek, Martin Prusek, Lukáš Mensator – Marek Židlický, Roman Polák,

Ondřej Němec, Michal Barinka, Karel Rachůnek, Petr Čáslava, Miroslav Blaťák –

Roman Červenka, Aleš Kotalík, Tomáš Plekanec, Jan Marek, Petr Čajánek, Jaroslav

Hlinka, Milan Michálek, Jakub Klepiš, Zbyněk Irgl, Patrik Eliáš, Tomáš Rolinek,

Josef Vašíček, Jaromír Jágr, Aleš Hemský, Rostislav Olesz. Trenéři:

Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann, Josef Jandač.

 

Lotyšsko:

Edgars Masalskis, Sergejs Naumovs, Dmitrijs Zabotinskis – Rodrigo Lavinš, Oskars

Batulis, Karlis Skrastinš, Kristaps Sotnieks, Guntis Galvinš, Aleksandrs Jerofejevs,

Georgijs Pujacs, Olegs Sorokins, Krisjanis Redlihs – Janis Sprukts, Martins Karsums,

Lauris Darzinš, Herberts Vasiljevs, Guntis Dzerinš, Aleksejs Širokovs, Aleksandrs

Niživijs, Mikelis Redlihs, Armands Berzinš, Roberts Jekimovs, Aigars Cipruss,

Martins Cipulis, Girts Ankipans. Trenéři: Olegs Znaroks, Harijs Vitolinš, Michails

Vasilonoks.

 

Bělorusko:

Andrej Mezin, Vitalij Koval, Igor Brikun – Ivan Usenko, Alexander Makrickij,

Alexander Rjadinskij, Vladimir Denisov, Ruslan Salej, Sergej Baško, Viktor

Kosťjučenok, Andrej Antonov, Dmitrij Korobov – Andrej Michaljev, Oleg Antoněnko,

Aleksandr Kulakov, Jevgenij Kovyršin, Michail Stefanovič, Alexej Ugarov, Dmitrij

Meleško, Andrej Stas, Konstantin Kolcov, Sergej Děmjagin, Jaroslav Čupris, Alexej

Kaljužnyj, Michail Grabovskij. Trenéři: Glen Hanlon, David Lewis, Eduard Zankovec,

Vladimir Cypljakov.

 

Švýcarsko:

Martin Gerber, Ronnie Rüeger – Severin Blindenbacher, Mark Streit, Felicien DuBois,

Mathias Seger, Philippe Furrer, Goran Bezina, Yannick Weber, Roman Josi –

Andreas Ambühl, Roman Wick, Thomas Deruns, Thierry Paterlini, Thibaut Monet,

Martin Plüss, Ivo Rüthemann, Sandy Jeannin, Thomas Ziegler, Raffaele Sannitz,

Ryan Gardner, Romano Lemm, Julien Sprunger, Kevin Romy. Trenéři: Ralph

Krueger, Jakob Koelliker, Peter Lee.

 

Slovensko:

Jaroslav Halák, Rastislav Staňa, Ján Lašák – Peter Smrek, Ivan Baranka, Ivan

Švarný, Dominik Graňák, René Vydarený, Jaroslav Obšut, Andrej Sekera, Boris

Valábik – Jiří Bicek, Milan Bartovič, Štefan Ružička, Michal Macho, Rastislav

Pavlikovský, Juraj Štefanka, Ľuboš Bartečko, Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Peter

Ölvecký, Tomáš Surový, Juraj Mikúš, Marcel Hossa, Branko Radivojevič. Trenéři:

Ján Filc, Ľubomír Pokovič, František Hossa.

 

Norsko:

Pal Grotnes, Andre Lysenstön, Ruben Smith – Juha Kaunismäki, Jonas Holos,

Tommy Jakobsen, Mats Trygg, Lars Erik Lund, Alexander Bonsaksen, Anders

Myrvold – Mads Hansen, Marius Holtet, Lars Erik Spets, Peter Lorentzen, Per-Age

Skröder, Anders Bastiansen, Morten Ask, Martin Roymark, Kristian Forsberg, Tore

Vikingstad, Martin Laumann Ylven, Patrick Thoresen, Mats Zuccarello Aasen.

Trenéři: Roy Johansen, Knut Jörgen Stubdal.

 

Francie:

Fabrice L´Henry, Eddy Ferhi, Henri Corentin Buysse – Vincent Bachet, Benoit

Quessandier, Baptiste Amar, Mathieu Mille, Thomas Roussel, Antonin Manavian,

Kevin Igier, Gary Leveque – Yorick Treille, Laurent Meunier, Francois Rozenthal,

Jonathan Zwikel, Stephane da Costa, Luc Tardif, Damien Raux, Cyril Papa, Anthoine

Lussier, Laurent Gras, Pierre Edouard Bellemare, Sacha Treille, Kevin Hecquefeuille,

Damien Fleury. Trenéři: David Henderson, Pierre Pousse.

 

Dánsko:

Patrick Galbraith, Sebastian Dahm, Frederik Andersen – Philip Hersby, Philip Larsen,

Mads Boedker, Daniel Nielsen, Jesper Damgaard, Kasper Pedersen, Mads

Christensen – Kasper Degn, Rasmus Olsen, Morten Green, Kim Lykkeskov, Mads

Christensen, Kim Staal, Thor Dresler, Alexander Sundberg, Morten Madsen, Julian

Jakobsen, Nichlas Hardt, Jesper Jensen, Mikkel Bodker, Peter Regin. Trenéři: Per

Bäckman, Stefan Lunner.

 

Rakousko:

Bernd Brückler, Jürgen Penker, Bernhard Starkbaum – Gerhard Unterluggauer,

Philippe Lakos, Darcy Werenka, Jeremy Rebek, Andre Lakos, Martin Oraze, Mario

Altmann, Robert Lukas – Roland Kaspitz, Michael Raffl, Andreas Nödl, Paul

Schellander, Thomas Koch, Matthias Trattnig, Thomas Vanek, Markus Peintner,

Andreas Kristler, David Schuller, Harald Ofner, Christoph Harand, Gregor

Baumgartner, Oliver Setzinger. Trenéři: Lars Bergström, Johan Strömvall, Markus

Kerschbaumer.

 

Německo:

Dimitrij Pätzold, Dimitrij Kotschnew, Dennis Endras – Sven Butenschön, Christopher

Schmidt, Sebastian Osterloh, Christoph Schubert, Michael Bakos, Andreas Renz,

Frank Hördler, Nicolai Goc, Moritz Müller – Sven Felski, Travick Mulock, Michael

Wolf, Jochen Hecht, Kai Hospelt, Andre Rankel, Daniel Kreutzer, Alexander Barta,

Michael Hackert, Yannic Seidenberg, Christoph Ullmann, Patrick Hager, Philip

Gogulla. Trenéři: Uwe Krupp, Ernst Höfner.

 

Maďarsko:

Levente Szuper, Zoltán Hetenyi, Krisztián Budai – András Horváth, Viktor Szelig,

Viktor Tokaji, Rastislav Ondrejčík, Balázs Kangyal, Bence Svasznek, Tamás Sille,

Omar Ennaffati – Csába Kovács, András Benk, Balász Ladanyi, Csába Jánosi,

Gergely Majoross, Daniel Köger, János Vás, Roger Holeczy, Krisztián Palkovics,

Márton Vás, Imre Peterdi, Artyom Vaszjunyin, Daniel Fekete, Gergo Nagy. Trenéři:

Pat Cortina, Diego Scandella, Lájos Enekes.

 

 

Kanadské bodování:

 

  1.

Martin St.Louis

15

(4+11)

  2.

Ilja Kovalčuk

14

  (5+9)

  3.

Mattias Weinhandl

12

  (5+7)

  4.

Shea Weber

12

  (4+8)

  5.

Steven Stamkos

11

  (7+4)

  6. 

Jason Spezza

11

  (7+4)

  7.

Niko Kapanen

10

  (7+3)

  8.

Dany Heatley

10

  (6+4)

  9.

Petr Čajánek

10

  (5+5)

10.

Alexander Radulov

10

  (4+6)

 

 

Bodování českých hráčů:

 

33

Jakub Štěpánek

6

283

10

2,12

90,7

25

Martin Prusek

3

136

  4

1,76

92,0

51

Lukáš Mensator

0

    x

  x

     x

     x

 

16 

Petr Čajánek

7

5

5

10 

 7

10

68

Jaromír Jágr

7

3

6

  9

 4

  6

83

Aleš Hemský

7

2

4

  6

 2

  4

20

Jakub Klepiš

7

1

4

  5

 5

  6

44

Miroslav Blaťák

7

3

1

  4

 8

  8

23

Karel Rachůnek

7

0

4

  4

 5 

  2

10

Roman Červenka

5

2

1

  3

 5

  2

12

Aleš Kotalík

7

2

1

  3

 0

  4

15

Jan Marek

5

2

1

  3

-1

  4

17

Jaroslav Hlinka

7

1

2

  3

 3

  4

63

Josef Vašíček

6

1

2

  3

 2

  6

60

Tomáš Rolinek

7

1

2

  3

 1

10

26

Patrik Eliáš

3

2

0

  2

 2

  2

36

Petr Čáslava

7

0

2

  2

 2

  6

19

Milan Michálek

3

1

0

  1

 2

  4

  5

Roman Polák

7

0

1

  1

 7 

  6

  6

Ondřej Němec

7

0

1

  1

 4

  2

85

Rostislav Olesz

7

0

1

  1

 1

  2

14

Tomáš Plekanec

7

0

1

  1

 1

  4

  3

Marek Židlický

7

0

1

  1

-1

  6

24

Zbyněk Irgl

4

0

0

  0

-1

  2

11

Michal Barinka

5

0

0

  0

-3

  2

 

J.Štěpánek obdržel 2 trestné minuty.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář