Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ SVĚTA 2012 (2.část)

16. 5. 2012

Čtvrtfinále:

 

17.května

Slovensko – Kanada  4:3  (2:1, 0:2, 2:0)

5:57 Kopecký (Radivojevič, Handzuš), 9:14 Šatan (L.Hudáček, Surový), 53:25

Bartovič (Tatar), 57:32 Handzuš (Sekera) – 16:14 Kane (Getzlaf), 26:30 Skinner

(Eberle, Sharp), 37:43 Burrows (Russell, Ladd).

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek (Čes.) – Schulz (Něm.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 3:3,

navíc Getzlaf na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:36.

Diváků: 11 568.

 

Slovensko: Laco – Sekera, Baranka, Sersen, Chára, Starosta, Vydarený –

Radivojevič, Handzuš, Kopecký – L.Hudáček, Surový, Šatan – Tatar, Mikúš, Miklík

– Bartovič, Bližňák, Hovorka.

 

Kanada: Ward – Keith, Bouwmeester, Phaneuf, Russell, Schenn, Quincey, Murray

– Kane, Perry, Getzlaf – Eberle, Tavares, Skinner – Benn, Nugent-Hopkins, Sharp –

Ladd, O´Reilly, Burrows – Purcell.

 

 

Rusko – Norsko  5:2  (2:1, 0:1, 3:0)

7:26 Ovečkin (Sjomin), 14:09 Popov (Jemelin, Rjasenskij), 40:55 Jemelin (Dacjuk,

Sjomin), 50:43 Žerděv (J.Birjukov, Těreščenko), 54:52 Nikulin (Malkin) – 11:33

Skröder (Hansen, Thoresen), 20:28 Thoresen (Ask, Holos).

Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Kurmann – Arm (Švýc.), Suominen (Fin.).

Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 45:21. Diváků: 7 519.

 

Rusko: Varlamov – Nikulin, J.Birjukov, Jemelin, Rjasenskij, Medveděv, Denisov,

Nikitin – Perežogin, Malkin, Popov – Sjomin, Dacjuk, Ovečkin – Žerděv, Těreščenko,

Širokov – Kuzněcov, Svitov, Kuljomin – Kokarev.

 

Norsko: Haugen – Trygg, Tollefsen, Holos, Bonsaksen, Solberg, Kaunismäki –

Skröder, Thoresen, Hansen – M.Olimb, Bastiansen, Spets – Forsberg, Holtet,

Roymark – Martinsen, Ask, K.Olimb – Rosseli Olsen.

 

 

Finsko – USA  3:2  (0:0, 1:1, 2:1)

33:27 Joensuu (Pihlström, Kukkonen), 53:02 Koivu (Jokinen, Filppula), 59:51

Joensuu (Kontiola) – 33:48 Palmieri (Petry, Crabb), 41:39 Ryan (Faulk, Smith).

Rozhodčí: Bulanov, Olenin (Rus.) – Blümel (Čes.), Wilmot (Kan.). Vyloučení: 0:1.

Využití: 0:0. Střely na branku: 31:26. Diváků: 12 426.

 

Finsko: Vehanen – Mäenpää, Hietanen, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola,

Niskala – Jokinen, Koivu, Filppula – Pesonen, Immonen, Granlund – Kiiskinen,

Kapanen, Komarov – Pihlström, Kontiola, Joensuu.

 

USA: Howard – Fowler, Johnson, Faulk, Goligoski, Petry, Butler – Atkinson, Stastny,

Pacioretty – Ryan, Smith, Okposo – Lasch, Abdelkader, Palmieri – Dwyer, Slater,

Thompson – Crabb.

 

 

Česko – Švédsko  4:3  (2:1, 1:1, 1:1) 

11:50 Nedvěd (Nakládal, Němec), 16:56 Novotný (M.Michálek), 30:27 Erat (Krejčí),

59:31 M.Michálek – 7:10 Eriksson (Zetterberg, Franzén), 39:15 Zetterberg, 40:45

Ericsson (Eriksson, Landeskog).

Rozhodčí: Levonen (Fin.), Reiber (Švýc.) – Dussureault (Kan.), Morrison (USA).

Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:39. Diváků: 10 397.

 

Česko: Kovář – Nakládal, Blaťák, Čáslava, Krejčík, Mojžíš, Krajíček, Němec – Erat,

Plekanec, M.Michálek – Frolík, Krejčí, Tenkrát – Hemský, Nedvěd, Koukal –

Petružálek, Novotný, Průcha - Vondrka.

 

Švédsko: Fasth – Hedman, N.Kronwall, Karlsson, Hjalmarsson, Brodin, S.Kronwall,

Ericsson – Franzén, Zetterberg, Eriksson – Alfredsson, Bäckström, Hörnqvist –

Stalberg, Krüger, Landeskog – Järnkrok, Persson, Silfverberg – Larsson.

 

 

Semifinále:

 

19.května

Rusko – Finsko  6:2  (2:1, 2:0, 2:1) 

15:33 Malkin (Nikitin, Popov), 19:06 Malkin (Žerděv, Širokov), 29:47 Ovečkin

(Denisov, Popov), 37:46 Malkin (Nikulin), 41:05 Kokarev (Kuljomin), 48:41 Širokov

(J.Birjukov, Nikitin) – 7:28 Niskala (Kontiola, Joensuu), 56:04 Granlund (Järvinen,

Koivu).

Rozhodčí: Jeřábek (Čes.), Reiber (Švýc.) – Dussureault (Kan.), Morrison (USA).

Vyloučení: 2:4. Využití: 3:0. Střely na branku: 29:17. Diváků: 13 239.

 

Rusko: Varlamov – Nikulin, J.Birjukov, Jemelin, Rjasenskij, Medveděv, Denisov,

Nikitin – Perežogin, Malkin, Popov – Sjomin, Dacjuk, Ovečkin – Žerděv, Těreščenko,

Širokov – Kokarev, Svitov, Kuljomin – od 55.navíc Kuzněcov.

 

Finsko: Vehanen – Mäenpää, Hietanen, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola,

Niskala – Jokinen, Koivu, Filppula – Pesonen, Immonen, Granlund – Kiiskinen,

Kapanen, Komarov – Pihlström, Kontiola, Joensuu – od 41.navíc Pyörälä.

 

 

Slovensko – Česko  3:1  (1:0, 0:1, 2:0) 

15:52 Šatan (Sekera, Baranka), 40:56 Šatan (Handzuš), 44:23 L.Hudáček (Surový)

– 30:45 Frolík (Plekanec).

Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Levonen (Fin.) – Schulz (Něm.), Wilmot (Kan.).

Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:37. Diváků: 12 355.

 

Slovensko: Laco – Sekera, Baranka, Sersen, Chára, Starosta, Vydarený –

Radivojevič, Handzuš, Kopecký – Šatan, Surový, L.Hudáček – Tatar, Mikúš, Miklík

– Bartovič, Bližňák, Hovorka.

 

Česko: Kovář (47.Štěpánek) – Nakládal, Blaťák, Němec, Čáslava, Mojžíš, Krajíček –

Erat (12.Vondrka), Plekanec, M.Michálek – Frolík, Krejčí, Tenkrát – Hemský, Nedvěd,

Koukal – Petružálek, Novotný, Průcha.

 

  

O 3.místo:

 

20.května

Česko – Finsko  3:2  (3:1, 0:0, 0:1) 

12:17 Průcha (Krajíček, Hemský), 17:22 Novotný (Kašpar), 19:07 Krejčí (Hemský) –

16:53 Pyörälä (Immonen, Järvinen), 49:01 Jokinen (Mäenpää, Koivu).

Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kurmann (Švýc.) – Šeljanin (Rus.), Valach (Slov.).

Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:36. Diváků: 12 879.

 

Česko: Štěpánek – Nakládal, Němec, Čáslava, Krejčík, Krajíček, Mojžíš, Blaťák –

Frolík, Plekanec, Tenkrát – Hemský, Krejčí, Průcha –Vondrka, Nedvěd, Koukal –

Petružálek, Novotný, Kašpar.

 

Finsko: Vehanen – Hietanen, Mäenpää, Kukkonen, Jaakola, Niskala, Salmela,

Väänänen, Järvinen – Jokinen, Koivu, Filppula – Joensuu, Kontiola, Pihlström –

Kiiskinen, Kapanen, Komarov – Immonen, Pyörälä, Granlund.

 

 

Finále:

 

20.května

Rusko – Slovensko  6:2  (1:1, 3:0, 2:1) 

9:57 Sjomin (Ovečkin, Dacjuk), 26:10 Perežogin (Popov), 33:31 Těreščenko (Širokov,

Žerděv), 35:22 Sjomin (Dacjuk), 43:55 Dacjuk (Sjomin, Ovečkin), 58:02 Malkin

(Nikulin, Nikitin) – 1:06 Chára (Surový), 49:37 Chára (Surový, Šatan).

Rozhodčí: Jeřábek (Čes.), Reiber – Arm (Švýc.), Blümel (Čes.). Vyloučení: 1:2.

Využití: 0:1. Střely na branku: 42:31. Diváků: 13 242.

 

Rusko: Varlamov – Nikulin, J.Birjukov, Jemelin, Rjasenskij, Medveděv, Denisov,

Nikitin – Perežogin, Malkin, Popov – Sjomin, Dacjuk, Ovečkin – Žerděv, Těreščenko,

Širokov – Kokarev, Svitov, Kuljomin.

 

Slovensko: Laco (45.Hamerlík) – Sekera, Baranka, Chára, Sersen, Starosta,

Vydarený – Radivojevič, Handzuš, Kopecký – Šatan, Surový, L.Hudáček – Miklík,

Mikúš, Tatar – Hovorka, Bližňák, Bartovič – od 41.navíc Haščák.

 

 

Celkové pořadí:

1. Rusko, 2. Slovensko, 3. Česko, 4. Finsko, 5. Kanada, 6. Švédsko, 7. USA,

8. Norsko, 9. Francie, 10. Švýcarsko, 11. Lotyšsko, 12. Německo, 13. Dánsko,

14. Bělorusko, 15. Itálie, 16. Kazachstán.

 

 

Rusko:

Konstantin Barulin, Michail Birjukov, Semjon Varlamov – Jevgenij Birjukov, Denis

Denisov, Dmitrij Kalinin, Jevgenij Medveděv, Ilja Nikulin, Nikita Nikitin, Jevgenij

Rjasenskij, Alexej Jemelin – Pavel Dacjuk, Jevgenij Ketov, Denis Kokarev, Nikolaj

Kuljomin, Jevgenij Kuzněcov, Jevgenij Malkin, Alexander Ovečkin, Alexander

Perežogin, Alexander Popov, Alexander Sjomin, Alexander Svitov, Sergej Širokov,

Alexej Těreščenko, Nikolaj Žerděv. Trenéři: Zinatula Biljaletdinov, Dmitrij Juškjevič,

Igor Nikitin, Vladimir Myškin, Valerij Bělov.

 

Slovensko:

Peter Hamerlík, Július Hudáček, Ján Laco – Ivan Baranka, Zdeno Chára, Dominik

Graňák, Kristián Kudroč, Andrej Sekera, Michal Sersen, Tomáš Starosta, René

Vydarený – Milan Bartovič, Mário Bližňák, Michal Handzuš, Marcel Haščák, Marcel

Hossa, Marek Hovorka, Libor Hudáček, Tomáš Kopecký, Michel Miklík, Juraj Mikúš,

Branko Radivojevič, Miroslav Šatan, Tomáš Surový, Tomáš Tatar. Trenéři: Vladimír

Vůjtek, Jerguš Bača.

 

Česko:

Jakub Kovář, Petr Mrázek, Jakub Štěpánek – Miroslav Blaťák, Petr Čáslava, Lukáš

Krajíček, Jakub Krejčík, Zdeněk Kutlák, Tomáš Mojžíš, Jakub Nakládal, Ondřej

Němec – Martin Erat, Michael Frolík, Aleš Hemský, Lukáš Kašpar, Petr Koukal,

David Krejčí, Milan Michálek, Petr Nedvěd, Jiří Novotný, Jakub Petružálek, Tomáš

Plekanec, Petr Průcha, Petr Tenkrát, Michal Vondrka. Trenéři: Alois Hadamczik,

Josef Paleček.

 

Finsko:

Kari Lehtonen, Karri Ramö, Petri Vehanen – Juuso Hietanen, Topi Jaakola, Joonas

Järvinen, Lasse Kukkonen, Mikko Mäenpää, Janne Niskala, Anssi Salmela, Ossi

Väänänen – Valtteri Filppula, Mikael Granlund, Jarkko Immonen, Jesse Joensuu,

Jussi Jokinen, Niko Kapanen, Tuomas Kiiskinen, Mikko Koivu, Leo Komarov, Petri

Kontiola, Janne Pesonen, Antti Pihlström, Mika Pyörälä, Jani Tuppurainen. Trenéři:

Jukka Jalonen, Pasi Nurminen, Petri Matikainen.

 

Kanada:

Devan Dubnyk, Matt Hackett, Cam Ward – Jay Bouwmeester, Duncan Keith, Marc

Methot, Ryan Murray, Kyle Quincey, Dion Phaneuf, Luke Schenn, Kris Russell,

Marc-Édouard Vlasic – Jamie Benn, Alexandre Burrows, Jordan Eberle, Ryan

Getzlaf, Evander Kane, Andrew Ladd, Ryan Nugent-Hopkins, Ryan O´Reilly, Corey

Perry, Teddy Purcell, Patrick Sharp, Jeff Skinner, John Tavares. Trenéři: Brent Sutter,

Kirk Muller, Guy Boucher.

 

Švédsko:

Jonas Enroth, Viktor Fasth, Cristopher Nilstorp – Jonas Brodin, Jonathan Ericsson,

Victor Hedman, Niklas Hjalmarsson, Erik Karlsson, Niklas Kronwall, Staffan Kronwall

Daniel Alfredsson, Loui Eriksson, Nicklas Bäckström, Johan Franzén, Patric

Hörnqvist, Calle Järnkrok, Marcus Krüger, Gabriel Landeskog, Johan Larsson, Joel

Lundqvist, Niklas Persson, Fredrik Pettersson, Jakob Silfverberg, Viktor Stalberg,

Henrik Zetterberg. Trenéři: Pär Marts, Roger Rönnberg, Peter Popovic, Rikard

Gronborg

 

USA:

Richard Bachman, John Curry, Jimmy Howard – Justin Braun, Chris Butler, Justin

Faulk, Cam Fowler, Alex Goligoski, Jack Johnson, Jeff Petry – Justin Abdelkader,

Cam Atkinson, J.T.Brown, Joey Crabb, Patrick Dwyer, Ryan Lasch, Kyle Okposo,

Max Pacioretty, Kyle Palmieri, Bobby Ryan, Jim Slater, Craig Smith, Paul Stastny,

Nate Thompson. Trenéři: Scott Gordon, David Quinn, Greg Cronin.

 

Norsko:

Pal Grotnes, Lars Haugen, Lars Volden – Alexander Bonsaksen, Jonas Holos, Juha

Kaunismäki, Lars Lökken Östli, Henrik Solberg, Ole-Kristian Tollefsen, Mats Trygg –

Morten Ask, Anders Bastiansen, Kristian Forsberg, Mads Hansen, Marius Holtet,

Tommy Kristiansen, Andreas Martinsen, Ken Andre Olimb, Mathis Olimb, Mats

Rosseli Olsen, Martin Roymark, Per-Age Skröder, Lars Erik Spets, Patrick Thoresen.

Trenéři: Roy Johansen, Knut Stubdal, Petr Jaroš.

 

Francie:

Florian Hardy, Cristobal Huet, Fabrice L´Henry – Baptiste Amar, Yohann Auvitu,

Vincent Bachet, Nicolas Besch, Kévin Hecquefeuille, Antonin Manavian, Maxime

Moisand, Alexandre Rouleau – Pierre-Edouard Bellemare, Charles Bertrand,

Stéphane Da Costa, Teddy Da Costa, Julien Desroisiers, Damien Fleury, Anthony

Guttig, Brian Henderson, Loic Lamperier, Laurent Meunier, Damien Raux, Antoine

Roussel, Sacha Treille, Yorick Treille. Trenéři: Dave Henderson, Pierre Pousse.

 

Švýcarsko:

Reto Berra, Lukas Flüeler,Tobias Stephan – Goran Bezina, Severin Blindenbacher,

Félicien Du Bois, Philippe Furrer, Roman Josi, Luca Sbisa, Mathias Seger, Mark

Streit, Patrick von GuntenAndres Ambühl, Matthias Bieber, Damien Brunner, Denis

Hollenstein, Thibaut Monnet, Simon Moser, Nino Niederreiter, Benjamin Plüss, Kevin

Romy, Daniel Rubin, Ivo Rüthemann, Morris Trachsler, Roman Wick. Trenéři: Sean

Simpson, Manuele Celio, Lance Nethery.

 

Lotyšsko:

Maris Jučers, Edgars Masalskis, Ervins Mustukovs – Janis Andersons, Oskars

Bartulis, Oskars Cibulskis, Guntis Galvinš, Rodrigo Lavinš, Georgijs Pujacs, Krisjanis

Redlihs, Kristaps Sotnieks – Armands Berzinš, Roberts Bukarts, Martins Cipulis,

Kaspars Daugavinš, Andris Dzerinš, Miks Indrasis, Koba Jass, Ronalds Keninš,

Gints Meija, Mikelis Redlihs, Kaspars Saulietis, Aleksejs Širokovs, Janis Sprukts,

Juris Stals. Trenéři: Ted Nolan, Sergejs Naumovs, Viktors Ignatěvs, Artis Abols.

 

Německo:

Dennis Endras, Dimitri Kotschnew, Dimitri PätzoldSinan Akdag, Christopher

Fischer, Nikolai Goc, Justin Krueger, Kevin Lavallee, Florian Ondruschka, Denis

Reul, Christoph Schubert – Alexander Barta, Sebastian Furchner, Marcel Goc, Philip

Gogulla, Thomas Greilinger, Kai Hospelt, Evan Kaufmann, Marcus Kink, Daniel

Pietta, André Rankel, Patrick Reimer, Felix Schütz, John Tripp, Christoph Ullmann.

Trenéři: Jakob Kölliker, Harold Kreis, Ernst Höfner.

 

Dánsko:

Frederik Andersen, Patrick Galbraith, Simon Nielsen – Mads Boedker, Michael

Eskesen, Philip Hersby, Jesper B.Jensen, Kasper Jensen, Philip Larsen, Stefan

Lassen, Daniel Nielsen – Lars Eller, Morten Green, Jannik Hansen, Nichlas Hardt,

Julian Jakobsen, Jesper Jensen, Kim Lykkeskov, Morten Madsen, Bjarke Möller,

Frans Nielsen, Morten Poulsen, Kirill Starkov, Frederik Storm. Trenéři: Per Bäckman,

Carl-Johan Klint, Tomas Jonsson.

 

Bělorusko:

Viktor Koval, Andrej Mezin, Dmitrij Milčakov – Pavel Černajok, Vladimir Denisov,

Oleg Goroško, Roman Graborenko, Dmitrij Korobov, Viktor Kosťjučenok, Nikolaj

Stasenko Sergej Drozd, Michail Grabovskij, Alexej Kaljužnyj, Alexander Kitarov,

Andrej Kolosov, Konstantin Kolcov, Andrej Kosticyn, Sergej Kosticyn, Jevgenij

Kovyršin, Alexander Kulakov, Dmitrij Meleško, Andrej Michajlov, Andrej Stas, Andrej

Stěpanov, Alexej Ugarov. Trenéři: Kari Heikkilä, Jarkko Tapola, Andrej Skabelka,

Alexander Andrijevskij.

 

Itálie:

Daniel Bellissimo, Andreas Bernard, Thomas Tragust – Christian Borgatello,

Matthew De Marchi, Armin Helfer, Roland Hofer, Trevor Johnson, Thomas Larkin,

Stefano Marchetti, Nicholas Plastino, Daniel Tudin – Luca Ansoldi, Anton Bernard,

Manuel De Toni, Derek Edwardson, Alexander Egger, Luca Felicetti, Nicola

Fontanive, Patrick Iannone, Marco Insam, Diego Iori, Vincent Rocco, Giulio

Scandella, Robert Sirianni. Trenéři: Rick Cornacchia, Fabio Polloni.

 

Kazachstán:

Alexej Ivanov, Vitalij Kolesnik, Vitalij Jeremejev – Jevgenij Fadějev, Vladislav

Kolesnikov, Andrej Korabejnikov, Alexej Litviněnko, Vitalij Novopašin, Roman

Savčenko, Denis Šemelin, Alexej Troščinskij, Sergej Jakovenko – Jevgenij Bumagin,

Dmitrij Dudarev, Vadim Krasnoslabodcev, Fjodor Poliščuk, Konstantin Puškarev,

Konstantin Romanov, Jevgenij Rymarev, Konstantin Savenkov, Andrej Spiridonov,

Roman Starčenko, Dmitrij Upper, Talgat Žajlauov, Alexej Voroncov. Trenéři: Andrej

Šajanov, Andrej Sokolov, Galim Mambetaljev, Alexander Achziger.

 

 

Kanadské bodování:

 

  1.

Jevgenij Malkin

19

(11+8)

  2.

Patrick Thoresen

18

(7+11)

  3.

Henrik Zetterberg

15

(3+12)

  4.

Loui Eriksson

13

  (5+8)

  5.

Per-Age Skröder

12

  (5+7)

  6. 

Alexander Popov

12

  (4+8)

  7.

Max Pacioretty

12

(2+10)

  8.

Mikko Koivu

11

  (3+8)

  9.

Duncan Keith

11

(1+10)

10.

Valtteri Filppula

10

  (4+6)

 

 

Bodování českých hráčů:

 

  1

Jakub Kovář

6

351

12

2,05

92,8

33 

Jakub Štěpánek

5

242

  6

1,49

93,9

29

Petr Mrázek

1

    9

0

0,00

100

 

83

Aleš Hemský

10

5

3

8

 3

8

46

David Krejčí

10

3

4

7

-4

4

14

Tomáš Plekanec

10

1

6

7

-1

4

12

Jiří Novotný

10

4

1

5

 4

0

93

Petr Nedvěd

  9

3

2

5

 0

2

36

Petr Čáslava

10

2

3

5

 4

4

10

Martin Erat

  5

3

1

4

-2

2

  9

Milan Michálek

  9

2

2

4

-1

4

88

Jakub Petružálek

  9

1

3

4

 5

0

25

Lukáš Krajíček

10

1

3

4

 4

6

62

Petr Tenkrát

10

1

3

4

 2

2

87

Jakub Nakládal

10

0

4

4

-1

6

42

Petr Koukal

  6

2

1

3

 3

0

67

Michael Frolík

10

2

1

3

 0

0

73

Petr Průcha

10

1

2

3

 2

4

44

Miroslav Blaťák

10

1

1

2

-6

0

23

Ondřej Němec

  9

0

2

2

 6

4

22

Lukáš Kašpar

  7

0

1

1

 2

4

82

Michal Vondrka

  8

0

1

1

 0

0

  6

Tomáš Mojžíš

  9

0

0

0

 4

8

30

Jakub Krejčík

  5

0

0

0

 2

0

80

Zdeněk Kutlák

  1

0

0

0

 0

4

 

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní kód Přehrát audio kód

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář